2016 ZOR AMA VERİMLİ BİR YIL OLDU...


2016 yılında yapılan çalışmaları değerlendirmek ve 2017 yılında verimli çalışmak için yapılacakları istişare etmek amacıyla Susamışlar Konağı'nda Birim Müdürleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Sami Aydın personel verimliliğiyle ilgili birim müdürlerine telkinlerde bulundu.

Geride bıraktığımız 2016 yılını ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, "2016 yılı ülkemiz ve ilimiz açısından zor bir yıl oldu. Buna rağmen Belediyecilik faaliyetleri konusunda oldukça verimli bir yıl geçirdiğimizi de söyleyebiliriz." dedi.

Birim Müdürlerinin, 2016 yılında yaptıkları çalışmaları anlattığı toplantıda; 2017 yılında da hayata geçirilecek olan projeler hakkında Başkan Aydın ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Müdürlüklerde çalışan personelin verimliği ile ilgili uyarılarda bulunan Başkan Aydın, "Özellikle birim müdürlüklerimizde çalışan personellerden verimsiz olanlar varsa her şeyi denediği halde personelden verim alamıyorsanız; çalışan mesaiye riayet etmiyorsa, verilen görevi yapmıyorsa siz yetkinizi kullanmıyorsunuz demektir. Biz bu kurumun, bu şehrin menfaatlerini gözetmek durumundayız. Bu hepimiz için bir vebal. Biz hiç kimseye hak etmediği bir şeyi veremeyiz, vermemeliyiz." dedi.

Genel olarak çalıştırdığımız personelle alakalı korumacı davranıyoruz, bu doğru bir yaklaşım değil diyen Başkan Aydın, "Bunu yapan varsa hakkımı helal etmiyorum. Biz insanları korumak için bu makamlarda, bu görevlerde değiliz. Biz kişilerin değil, kurumun ve şehrin menfaatini korumak durumundayız. Bununla birlikte kimseye haksızlık yapmayalım, kimseye de hak etmediği bir şeyi vermeyelim." ifadesini kullandı.

Oluşturma Tarihi :31 Aralık, 2016

Okunma Sayısı : 827