BELEDİYE’NİN STRATEJİSİ YENİ BİR BÖLGE OLUŞTURDU…


Şehrin her tarafında bir cazibe merkezi olması ve şehrin sıkışmış meydanını genişletmek için yoğun bir çaba sarf eden Belediye Başkanı Sami Aydın, bu çerçevede gerçekleştirdiği altyapı ve üst yapı çalışmalarıyla hedefine bir bir ulaşıyor.Daha düne kadar şehrin dışında yer alan Gültepe Mahallesi son yıllarda âdeta yaşayan bir bölge hâline geldi. İnşaatların ve belediye çalışmalarının tamamlanma noktasına gelindiği bu bölgede vatandaşlar buranın “Gültepe değil Altıntepe” olduğunu dile getiriyor.
Gültepe’de yapılan bu çalışmalar meyvesini vermeye başladı. İlk olarak Okullar Bölgesi’nin bu alana taşınmasıyla farklı bir kimliğe bürünmeye başlayan Gültepe Mahallesi,  Adliye Sarayı’nın inşasıyla da yine farklı bir boyut kazanmıştı. Gerçekleştirilen kamu yatırımları özel sektöründe ilgisini çekerek başta alışveriş merkezi olmak üzere özel hastanesi ve Sivas’ta yine ilk defa inşa edilen rezidans da bu bölgeye kazandırıldı.
5-10 yıl önceye kadar Sivas’ın çok dışında ve kırsal alan diye bakılan Gültepe Belgesi yeni yapılan alt yapı, yol cadde, AVM, otel, stadyum ve spor kompleksleriyle Sivas’ın en değerli mahallerinden biri konumuna geldi.


Gerçekleştirilen bu çalışmalardan memnuniyetini dile getiren Gültepe sakinleri “Burada 10 yıl önce asfalt yoktu. Şimdi asfalt, kaldırım, yenilenen yollarla birlikte birçok kamu kuruluşu ve özel sektör temsilcisi yatırım yapmaya başladı. Bu sayede hem emlak değerimiz arttı hem de yaşam standartlarımız yükseldi.” diye konuştular.
Mahalle sakinleri, “Gültepe bölgesi ilimizin en önemli değerlerinden biri konumuna geldi. Bunların gerçekleşmesinde Belediye Başkanımızın yaptığı çalışmalar etkili oldu.” diyerek Başkan Aydın’a ve yatırım yapan iş adamlarına teşekkür ettiler.


 

Oluşturma Tarihi :02 Ocak, 2017

Okunma Sayısı : 3134