SURİYE’DEKİ, ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLAR TÜRKİYE’Yİ ÇOK SEVİYOR…


Suriye’de zor durumda olan mazlum halka dağıtılmak üzere Hayat Ağacı Derneği’nin periyodik olarak gönderdiği toplam 14 tır yardım malzemesi, Türkiye sınırına sıfır noktasındaki yerleşim alanları ile Halep bölgesine ulaştırıldı.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdür Yardımcısı Mustafa Ağırsoy ve beraberindeki Hayat Ağacı Derneği görevlileri, son 4 tırdan oluşan yardım malzemelerini teslim etmek üzere Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan tampon bölgeye geçti.Hayat Ağacı Derneği görevlileri, Hayat’da Sivaslı hemşerimizin adı verilen, Şehit Bahattin Yıldız Reyhanlı Yetim Misafirhanesi’ndeki yetim çocukları ziyaret etti.


Yetim misafirhanesinde barınan 70 kadar öksüz ve yetim çocuğa meyve suyu, çikolata, balon ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Türkiye’yi çok seven yetim çocuklar, ülkemize olan sevgilerini “Türkiye” sloganları ile paylaştılar. Gümrük’teki işlemlerin tamamlanmasının ardından Hayat Ağacı Derneği’nin gönderdiği 4 tır un, sınırın sıfır noktasından Halepli kardeşlerimize ulaştırıldı.

Oluşturma Tarihi :06 Ocak, 2017

Okunma Sayısı : 478