YARDIM TIRLARI DUALAR EŞLİĞİNDE YOLA ÇIKTI…


Kızılay Sivas Şube Başkanlığı ve Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrenciler tarafından Halep için başlatılan kampanyada toplanılan yardım malzemeleri dualar eşliğinde yola çıktı.Programa Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Âlim Yıldız, diğer protokol üyeleri ile öğrenciler katıldı.


Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar ise Halep’te insanlık dramı yaşandığını ifade etti.Kızılay olarak ülke genelinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi Yurtlar Kurumu’nun ortaklaşa yardım kampanyası organize ettiklerini ifade eden Sarılar, “Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacı olan iki tır yatak, bir tır battaniye ve diğer tırlarımızda da ilaç başta olmak üzere kışlık elbise ile gıda bulunmakta. 6 tırımız Sivas’tan yola çıkarak, kısa süre içerisinde orda yaşayan vatandaşlarımıza yardımları ulaştıracak. Temennimiz Suriye ve ülkemizde yaşanan terör olaylarının son bulmasıdır. Rabbim biran önce barışın ve sulhun sağlanmasını nasip etsin.” diye konuştu.
Belediye Başkanı Sami Aydın’da Sivas halkının Halep’te yaşanan insanlık dramına sessiz kalmadığını dile getirerek, “Hayırseverlerimize, öğrencilerimize ve Türk Kızılay'ına yaptıkları bu anlamlı destekten dolayı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız yardımseverlik konusunda ciddi hassasiyet göstermekte. Hemen hemen her hafta mazlum kardeşlerimize yardımlar yapılıyor. Suriye'deki din kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için düzenlenen organizasyon bir nebzede olsa kardeşlerimize destek olacaktır.” ifadesini kullandı.


Programda konuşan Valimiz Davut Gül, birçok özelliğimizin olduğunu ve millet olarak mazluma hiçbir zaman kimlik sormadığımızı söyledi.


Konuşmaların ardından dualar eşliğinde 6 tır Halep’e gitmek üzere ilimizden ayrıldı.
Oluşturma Tarihi :06 Ocak, 2017

Okunma Sayısı : 626