BELEDİYE’NİN KARLA MÜCADELESİ TAKDİR TOPLUYOR…


Yurt genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışından kış memleketi olarak bilen şehrimiz Sivas da nasibini aldı. Pazar gecesi soğuk olmasına karşın açık bir havanın hâkim olduğu Sivas’ta, hemşerilerimiz Pazartesi sabahına diz boyu karla uyandı.Okulların bir gün tatil edildiği şehrimizde kar yağışıyla birlikte Belediye ekipleri de hummalı bir şekilde çalışmalarına başladı. Öncelikle ana arterler başta olmak üzere yollarda ve kaldırımlarda kar küreme çalışması yapan Sivas Belediyesi ekipleri, daha sonra mahalleler ve ara sokaklara girdi.
Yoğun yağış zaman zaman devam etse de karla mücadeleyi kararlılıkla sürdüren ekipler, aradan geçen iki günün ardından şehirdeki tüm sokakları kardan arındırdı.
Kamyonlar, kepçeler, greyderler ve küreme ekipleriyle tüm şehir geneline yayılan Fen İşleri Müdürlüğü personeli, mahalle muhtarlarıyla koordineli olarak sürdürdüğü çalışmaları neticelendirdi.


Zaman zaman ara sokaklara park etmiş araçlar kar temizliğini aksatsa da hızlı ve profesyonel bir şekilde yürütülen çalışmalar her kesimi memnun etti.Vatandaşlar mahallelerinde yapılan çalışmalardan ötürü duydukları memnuniyeti muhtarlara ifade ederken, muhtarlar da halkın olumlu tepkilerini ve teşekkürlerini Başkan Sami Aydın’a iletti.


İstiklal Mahallesi Muhtarı Cemalettin Arslan, Esentepe Mahallesi Muhtarı Halil Erdin ve Tuzlugöl Mahallesi Muhtarı Mesut Erbaş, kar yağışıyla birlikte Belediye ekiplerinin hummalı bir şekilde sürdürdüğü çalışmalarla ara sokakların tamamen kardan temizlendiğini dile getirerek, Başkan Sami Aydın başta olmak üzere emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

Oluşturma Tarihi :11 Ocak, 2017

Okunma Sayısı : 569