SİVAS CAZİBE MERKEZİ OLSUN...

Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu ve dernek yönetimi Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret ederek, Başkan Aydın’a gerçekleştirdiği çalışmalar için teşekkür etti.
19 Martta ilimize gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım’a Sivas’ın cazibe merkezi iller arasına alınması için hazırladıkları çalışmayı Belediye Başkanı Sami Aydın’a sundu.
Ziyarette konuşan Türkmenoğlu, “Sivas’ımıza yapmış olduğunuz katma değer için teşekkür ediyorum. Ayın 19’unda Sayın Başbakanımız Sivas’ı ziyaret edecek. Sayın Başbakanımızın Sivas’a yönelik vaatleri olacaktır. Biz şimdiden kendisine teşekkür ediyoruz. Sivas’ın kalkınmada öncelikli iller arasına girmesi için başlatmış olduğumuz çalışmalar var. Bir ilin sosyal gelişiminin tek yolunun kalkınmış sanayiden geçeceğine inanıyoruz. Bu sebeple ‘Sivas’ın cazibe merkezi olması gerekir’ düşüncesiyle bir proje hazırladık. Sayın Başbakanımızdan geldiğinde, Sivas'ın ya cazibe merkezi olarak, ya da kalkınmada öncelikli 5. bölge olmamızı istememiz gerekir diye düşünüyoruz. Bu konuda da sizden destek istiyoruz.” dedi.
Başkan Aydın’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Elbette bu konularla ilgili bizlerde çalışıyoruz. Sayın Başbakanımıza bizler de projelerimizi arz edeceğiz. Umudumuz Sayın Başbakanımızın bu talebi değerlendirmeye alacağıdır. Sizlere de STK olarak yaptığınız bu çalışma için teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Oluşturma Tarihi :09 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 718