"YAPTIĞINIZ İŞİ SEVİN, İŞİNİZİN EHLİ OLUN..."


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan İstihdam Desteği için İŞ-KUR İl Müdürlüğü panel düzenledi. Panele Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın diğer il protokolü ve çok sayıda girişimci katıldı.


Panelde Belediye Başkanı Sami Aydın girişimcilere kendi hayat tecrübelerini de anlatarak, çalışma hayatında yapmaları gerekenler hakkında bilgi verdi.


Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan İŞ-KUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, “Cumhurbaşkanımız tarafından istihdama katkı sağlamak amacıyla başlatılan kampanya kapsamında bizlerde İŞ-KUR olarak üzerimize düşeni yapıyoruz.” dedi.


TSO Başkan Vekili Zeki Özdemir ise, “Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan istihdamdaki seferberlik kapsamında gerçekleştirdiğimiz toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.Belediye Başkanı Sami Aydın da, “Girişimci olmak cesaret ister, risk almayı gerektirir. Bunları yaparak çalışırsanız başarı kaçınılmaz olur. Sizler bu cesareti gösterdikten sonra çok önemli yerlere geleceksiniz. Sivas’ta 223 vatandaşlarımızın cesaretini artırmak adına İŞ-KUR ve Sivas Belediyesi’nin yürüttüğü kurslardan mezun ettik. Kursiyerin sertifikalarını ilerleyen günlerde yapacağımız bir törenle vereceğiz.” dedi.


“Güçlü olursanız, ayakta kalırsınız.” diyen Başkan Aydın, “Güçlü bir Türkiye istiyorsak; güçlü, çalışkan, üretken bireylere ihtiyacımız var. Bu noktada gençlerimizin girişimci olması bizleri sevindiriyor. Sivas’ta istihdama katkı sağlamak için gerek bakanımız gerek milletvekillerimiz gerek valimiz gerekse bizler elimizden geleni yapıyoruz. Geçmişe baktığımız zaman 2004 yılında atölye durumundaki sanayi fabrikalarımız vardı. Bugün Organize Sanayi Bölgesi’nde 200’e yakın fabrikada 8 bin kişi istihdam ediliyor. Gençlerden şunu istiyorum. Bizden iş isteyenler anne, babalar, dedeler oluyor. Bu şekilde iş isteme olmaz. Herkes muhatabını görmek ister. Sizler tuttuğunu koparan bireyler olmalısınız. Bunu yaptığınız takdirde hedefinize kolay ulaşacaksınız. Hangi alanda olursa olsun, nitelikli insana her yerde ihtiyaç var. Organize Sanayi Bölgesi’ni gezdiğimizde her fabrikada çalışacak insana ihtiyaç var ancak işçi bulunamıyor. Bunun sebebi işi hafife almak, bunu yapmayın. Yaptığınız işi sevin, işinizin gerekliliklerini yerine getirin.” ifadesini kullandı.


Son olarak söz alan Vali Davut Gül ise; “Bizde işsizlik sorunu var. Bunun sebebi meslek liselerinin az, düz liselerin çok olması. Bu da ara eleman ve girişimcilerin azalmasına neden oldu. Her anne ve baba çocuğunun devlet memuru olmasını istiyor. Ülkemize insansız hava araçlarını vermedikleri için ülkemiz kendi insansız hava araçlarını yaptı. Kendi silahını üretti, kendi helikopterlerini yaptı. Biz istediğinde yapabilen insanlarız. Cumhurbaşkanlığımızın istihdam seferberliği kapsamında ilimizde Şubat ayı içerisinde üç binden fazla kişi iş sahibi oldu. Hedefimiz yıl içerisinde 15 bin kişiyi iş sahibi yapmak.” ifadesini kullandı.


Programın ardından il protokolü tanıtım stantlarını da gezerek kurum ve kuruluşlar hakkında bilgi aldı.

Oluşturma Tarihi :09 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 448