İRFAN MECLİSİ’NİN KONUĞU MECNUN OTYAKMAZ OLDU…


Belediye Başkanı Sami Aydın’ın Kültür Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı tarafından hazırlanan İrfan Meclisi’nin bu ayki konuğu Sivasspor’un başarılı Başkanı Mecnun Otyakmaz oldu.Toplantının açış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Her ayın ilk Cuma akşamında şehrimizin önde gelen ilimize damga vurmuş isimlerini İrfan Meclisimizi de ağırlıyoruz. Burada hem bu isimleri yakından tanıma fırsatı buluyor hem de kişinin yaptığı iş konusunda söylenmesi gerekenleri söylüyoruz. Bu ayki konuğumuzda Sivassporumuzun başarılı Başkanı Mecnun Otyakmaz kendilerini burada ağırlamaktan mutlu olduk.” dedi.


Mecnun Otyakmaz da daha önce hocamız bizi arayıp İrfan Meclisi’nde konuk etmek istediğini iletmişti. O dönemde hocamıza, “Bu toplantıyı ilerleyen bir dönemde Sivassporumuzun iyi olduğu bir zamanda yapalım.” demiştim. Dualarım kabul oldu, takımımız iyi yolda ve bugün buradayım.” dedi.Konuşmaların ardından Sivas’ta spora gönül vermiş herkesin katıldığı Meclis’te Prof. Dr. Recep Toparlı’nın hazırladığı sorulara Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz cevap verdi.


Öncelikle isminin nereden geldiğini anlatan Otyakmaz, Sivasspor ile olan buluşmasını ve Sivas’ta kimsenin hayal edemediği şeyleri Sivassporun nasıl başardığını İrfan Meclisi’nde anlattı.Toplantıya katılan spor adamlarının sorularını da yanıtlayan Otyakmaz, “Spor camiasının her zaman yanımızda olduğunu biliyoruz. Biraz ihmal ettiğimiz zamanlar olabiliyor. Daha önce amatör spor kulüplerinden bir başkanımız bizden bir futbolcu istemişti. Kendisinden çok para istemiştik, hata ettik. Bu konuyla ilgili haklarını helal etsinler. Bundan sonrada amatör sporlarda yetenekli topçularımıza para vererek transfer edip, amatör kulüplerimize destek olmalıyız.” dedi.


Son olarak söz alan Başkan Aydın, “Başta değerli Mecnun Başkanımız olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Sorunların konuşuldukça çözüm bulacağına inanıyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde, gücümüz ölçüsünde inşallah bunları aşmaya çalışacağız. Başkanımıza, Sivassporumuza Süper Lig yolunda başarılar diliyorum.” dedi.Programın sonunda ‘Sivas’ın Yollarına’ türküsünü Mecnun Otyakmaz ile Prof. Dr. Toparlı birlikte söyledikten sonra, Başkan Aydın tarafından Mecnun Otyakmaz’a günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.


Oluşturma Tarihi :12 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 656