İŞLETMELERİN EN YAKIN DOSTU İŞGEM OLACAK…


Kısa adı İŞGEM olan Sivas İş Geliştirme Merkezi Tanıtım Toplantısı yapıldı. İŞGEM, İşletmelerin en kırılgan oldukları dönem olan ilk yılında işletmelerin elinden tutacak. İşletmeler için her türlü desteği vererek adeta bir işletme koçu gibi çalışacak olan İŞGEM’in tanıtım toplantısı yapıldı.

AB tarafından desteklenen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı rekabetçi sektörler hibe programları kapsamında kurulan İŞGEM’de; Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Sivas Belediyesi, İl Özel İdaresi, Sivas Sanayi ve Ticaret Odası ve Sivas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ortak çalışacak.

Büyük Otel'de düzenlenen tanıtım toplantısına Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, iş adamları ve girişimciler katıldı.Toplantı da konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Ticaret anlamında ciddi bir istek ve arzunun olduğunu görüyoruz. Çok sayıda firmamızın kendi çapında üretimler yaptığını biliyoruz. Dünya artık küçük bir pazar değil; bizler ürettiklerimizi sadece Sivas’a, sadece Türkiye’ye değil; dünyanın dört bir köşesine ulaştırabilmemiz lazım, bu vizyonu ortaya koyabilmemiz lazım, pazarımızı bu anlayışla planlamamız lazım, bunu başarabildiğimiz zaman, bunu yapabildiğimiz zaman, kurmuş olduğumuz işletmelerin, şirketlerin kısa dönemli değil; asırlık şirketler olacağı bir gerçek. Bunun için bilgi gerekiyor, bunun için deneyim gerekiyor, birikim gerekiyor.” ifadelerini kullandı.


Vali Davut Gül “Birlikte iş yapma kültürünün gelişmesi için dikkat ettiyseniz Özel İdare var, Belediyemiz var, Ticaret Odamız var, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü var. Bunları koordine eden oran kalkınma ajansımız var. Bunlara finans sağlayan Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ve Avrupa birliği hibe fonları var.” dedi.        

Oluşturma Tarihi :13 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 842