ÇOCUKLARA İBİŞ’İN SALINCAK OYUNU…


Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tiyatro ekibi tarafından çocuklara yönelik “İbiş’in Salıncak Oyunu” sahnelenecek.Geleneksel Orta Oyunu’ndan uyarlanmış anonim bir çocuk oyunu olan “İbiş’in Salıncak Oyunu” 16-17-23-24-30-31 Mart tarihleri arasında iki seans halinde 10:00-14:00 saatlerinde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gösterime girecek.


Sivas Belediyesi Tiyatro Kursu Eğitmeni Bülent Olgun, “Bu yıl “İbiş’in Salıncak Oyunu” adlı gösteriyle perdelerimizi açıyoruz. Oyunumuz 5-11 yaş çocuklarımıza hitap edecek. Oyunumuz Türk tiyatromuzun kahramanlarında oluşmaktadır. İbiş, Kavuklu, Zenne, Dede Ruhi, Tuzsuz Deli Bekir, Temel, Hüsmen Ağa çocuklarımızla buluşacaklar.” ifadelerine yer verdi.Oyun hakkında da bilgi veren Olgun, “İbiş’in Salıncak Oyununda; süt içmenin faydaları, birlik ve beraberlikten güç doğacağı, yalan söylemenin kötü olduğu gibi konuları çocuklara esprili bir dille anlatmaya çalışacağız.” dedi.  


Konuşmasının sonunda Olgun, “Ücretsiz gösterime girecek olan oyunumuza çocuklarımızı ve ailelerini bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Oluşturma Tarihi :14 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 587