OKULLAR ARASI SPOR MÜSABAKALARINA BELEDİYEDEN DESTEK…


Sivas Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından, ilimizde sporun gelişimi ve gençlerin spora yönlendirilmesi amacıyla Millî Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yaparak okulların katılacağı salon sporları turnuvası gerçekleştirilecek.
Bu kapsamda ilimizde görev yapan beden eğitimi öğretmenleri ile Belediye Başkanı Sami Aydın Kütük Ev’de bir araya geldi. Toplantıya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salim Kılıç ile Millî Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy da katıldı.Toplantının açış konuşmasını yapan Sivas Belediyesi Spor İşleri Müdürü Davut Âşık, “Gençlerin spora yönlendirilmesi amacıyla Sivas Belediyesi olarak bir çalışma başlattık. Bunun için okullarımızı ziyaret ederek beden eğitimi öğretmenlerimizle görüştük ve Voleybol Turnuvası düzenlemenin hem okullar için hem de belediyemiz için uygun olacağına karar verdik.” dedi.


İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, “Millî Eğitim Bakanlığına mensubuz ama son zamanlarda hep öğretime yöneldik, eğitimi ihmal ettik. Hem Bakanımız İsmet Yılmaz’ın talebi hem de hükûmetimizin isteği ile eğitime biraz daha ağırlık vermeye gayret ediyoruz. Onun için ilimizde birçok sosyal proje yapıyoruz. Gençleri zararlı alışkanlıktan kurtarmanın bir yolunun da spor olduğunu biliyoruz. Bu sebeple bizle iş birliği yapmak isteyen her kurumla iş birliği protokolü yapıyoruz.” ifadelerine yer verdi.Millî Eğitimin önemine değinerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Millî eğitimin önemi hiçbir bakanlıkla kıyaslanamaz. Son yıllarda Millî Eğitim alanında önemli çalışmalar yapılıyor. Geçmişte şartların zorluğu nedeniyle öğretmenler ek iş yaparlardı bugün bunlara şahit olmuyoruz. Bana göre üniversite sınavında en yüksek puan öğretmenliklerde olmalı özlük hakları konusunda en iyi olması gereken meslek öğretmenlik.” dedi.
Toplantının ağırlıklı konusu spor diyen Başkan Aydın, “Çocuklarımızı, gençlerimizi spora yönlendirerek değerli öğretmenlerimizi onure etmek için voleybol ile başlayan geleneksel olmasını hedeflediğimiz turnuvamız yapılacak. Eksiklerinizin olduğunu biliyoruz ve sizlere elimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız. Geçen yıl çok sayıda okulumuzun çevre düzenlemesi yapıldı. Aynı zamanda Sayın Bakanımızın bu konuda bize açık çeki var. Eksiği olan okulların eksiklerini de tamamlamaya çalışıyoruz. Sporda tesis konusunda önemli gelişmeler var. Özellikle kapalı spor salonları konusunda eksiklikler olduğunu duyuyoruz. Bu noktada Karşıyaka Bölgesi’nde sporun her çeşidini içine alan bir spor kompleksi yapmayı hedefliyoruz. Sivas her alanda olduğu gibi spor anlamında da gelişmeye devam edecek. Sivassporun gelecek sezon süper ligde olacağına inanıyoruz. Öte yandan Belediyesporun play off şansı devam ediyor. Onu da PTT’ye çıkarmayı hedefliyoruz. İnşallah sizlerin özverisi bizlerinde katkısıyla Sivas daha da iyi yerlere gelecektir diye ümit ediyorum.” dedi.


Oluşturma Tarihi :15 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 521