İRFAN MECLİSİ’NİN ÖZEL KONUĞU CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI İLNUR ÇEVİK OLDU…


Belediye Başkanı Sami Aydın’ın Kültür Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı tarafından hazırlanan İrfan Meclisi’nin özel konuğu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gazeteci Yazar İlnur Çevik oldu.Toplantının ev sahibi olarak ilk sözü alan Belediye Başkanı Sami Aydın, İrfan Meclisi hakkında bilgiler vererek, “Amacımız şehrimizle ilgili konular görüşülerek, şehrimizin önde gelen isimleri hakkında bilgi edinmek. Bugün onur konuğumuz Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız İlnur Çevik oldu. Bugün kendisini tanıma fırsatımız olacak.” dedi.


Daha sonra söz alan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Âlim Yıldız da “Belediye Başkanımızla birlikte Üniversite ile şehir birlikteliğini sağlamak için böyle bir program düzenledik.” dedi.

Cumhurbaşkanı Danışmanı Çevik’te daha önce Sivas’ı çok ziyaret ettim, ancak ilk kez böyle bir ortamda bulunuyorum. Üniversite ve Belediye işbirliğinin bu şekilde gelişmesi çok önemli. Bu çok medenî bir olay, medenî dünyanın hasretle beklediği olayı siz burada yaşatıyorsunuz.” dedi.

Daha sonra Prof. Dr. Recep Toparlı’nın sorularını İlnur Çevik büyük bir samimiyetle cevapladı.Toparlı’nın Süleyman Demirel ile İlnur Çevik arasında geçen vatandaş isteklerine yönelik sorusunu da cevaplayan Çevik, “Demirel’in danışmanıydım. Süleyman Bey birilerini kabul ediyor ve her gelen kâğıt veriyor. Süleyman Bey de istek kâğıtlarını bana veriyordu. İstekler çerçevesinde bende altta bulunan isimlere bu iş yapılacak diyordum kimse yapmıyordu. Süleyman Bey’e ilettim ben ne yapacağım bu kâğıtları diye kendisi kâğıtları bana atmam için vermiş. Şimdi o devirden bu devire geldik. AK Partinin geliştirdiği bir sistem var birçok danışman var ve bu istekler her birine dağıtılıyor ve bu istekler yerine getirilmezse ilgili kişiye hesap sormaya kadar gidiyor.” dedi.
İsminin İlnur olduğuna dikkat çeken Toparlı, “İlnur isminin anlamı nereden geliyor?” sorusuna “Babasının adının İlhan, annesinin adının da Nurten olduğunu anne ve babasının ilk hecelerini aldıklarını isminin böyle konulduğunu.” söyledi.


15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası engelli vatandaşlar ile iletişim kurma çalışması başlatıldığını söyleyen Çevik, “15 Temmuz darbe girişimi olduğunda bunu işitme engelli vatandaşlarımızın anlamadığını öğrendik. Bunu anlatmamız için İstanbul'da bir toplantı yaptık. Orada da 3 milyon işitme engelli bireyin olduğunu anladık ve bunun üzerine engelli vatandaşlarımız ile ilgili iletişim kurmak için çalışma başlattık. 16 Nisan’dan sonra kurumsal bir yapı ile engelli bireylerimiz için bir çalışma yapacağız.” dedi.

Program sonrasında İlnur Çevik’e günün anısına Başkan Aydın tarafından Sivas’ı anlatan bir tablo hediye edildi.
Oluşturma Tarihi :17 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 622