BAŞBAKAN PAZAR GÜNÜ SİVAS'TA…


Yeni anayasa ve cumhurbaşkanlığı sisteminin halk oylamasına sunulmasına 28 gün kala Başbakan Binali Yıldırım Sivas’a geliyor. Pazar günü yapılacak miting için öğleden sonra halk otobüsleri de ücretsiz taşıma yapacak.

Şehir şehir gezerek yeni sistemi ve değişecek olan anayasa maddelerini halka anlatan Başbakan Binali Yıldırım 19 Mart Pazar günü saat 16.00’da Sivas’ta bir miting düzenleyecek. Miting hazırlıklarına başlayan Sivas Belediyesi Kent Meydanını adeta bir gelin gibi süsledi.


Dün gece geç saatlerde başlayan süsleme çalışmalarına Belediye Başkanı Sami Aydın da katılarak çalışanlarla sohbet edip onlara tatlı ikramında bulundu.Başbakanın gelişiyle alakalı açıklamalarda bulunan Aydın, Pazar günü tüm Sivaslıları miting meydanına çağırdı. Aydın; “Hazırlıklarımız tamam, arkadaşlarımız sağ olsunlar çalışıyorlar. Sayın Başbakanımızı en iyi şekilde ağırlamayı istiyoruz, çünkü Başbakanımız aynı zamanda Sivaslı, Anadolu evladı. İnşallah yarın bu meydan tıklım tıklım dolacak ve Sivaslılar Başbakanını bağrına basacak.” dedi.
Aydın, referandumun bir siyasi seçim olamadığını vurgulayarak; “Bu program siyaset üstü bir program… Başbakanımızı Sivas halkına yakışır bir şekilde hep birlikte ağırlayacağız. Bu sebeple her partiye gönül vermiş seçmenlerimizi de bu mitingde görmek bizleri mutlu edecektir. Referandumun hem ülkemiz hem de Sivas’ımız için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Aydın ayrıca, Pazar günü yapılacak olan miting için saat 14.00 ila 20.00 arasında halk otobüslerinin de ücretsiz olacağını söyledi.


Oluşturma Tarihi :18 Mart, 2017

Okunma Sayısı : 1055