TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ SİVAS'IN TANITIMI İÇİN BİR FIRSATTIR...


Belediye Başkanı Sami Aydın, 12-13-14 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Tarihi Kentler Birliği Toplantısı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Aydın; “Tarihi Kentler Birliği’nin Sivas'ta yapılıyor olması ilimiz için büyük bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.27 Haziran Öğretmenler Parkı’nda bulunan Belediye Tesisleri’nde yapılan basın toplantısı öncesinde yenilenen tesisler hakkında bilgi veren Başkan Aydın, yeni kapatılan alanlarda ağaçlara dokunulmadığını belirtti.
Daha sonra Tarihi Kentler Birliği Toplantısı hakkında bilgiler veren Başkan Aydın, “Bu hafta Sivas için son derece önemli olan Tarihi Kentler Birliği Toplantısı’na ev sahipliği yapacağız. Toplantı 12-13-14-Mayıs tarihlerinde Sivas’ta icra edilecek. Tarihi Kentler Birliği; bu ülkenin 81 ilinde, ecdadımızın bize bıraktığı mirası ayağa kaldıran, doğal güzellikleri tekrar gün yüzüne çıkaran ve bu doğrultuda yoğun çaba sarf edip, emek veren önemli bir kuruluştur. Tarihi Kentler Birliği’nin üyeleri belediyelerimizdir. Sivas Belediyesi de kuruluşundan bu yana Tarihi Kentler Birliği’nin üyesi ve gerek önceki dönemlerimizde gerekse kurulduğu günden bu güne kadar Sivas’ımıza da önemli katkılar sunmuş bir kurumdur.” dedi.
“Tarihi Kentler Birliği ile beraber ÇEKÜL Vakfı da bu toplantıların her zaman önemli bir parçasıdır.” diyen Başkan Aydın, “Metin Sözen hocamız öncülüğünde, Sivas Kent Meydanı da dâhil olmak üzere, Sivas’taki tarihi değerlerimizin bu güne gelmesinde büyük katkıları olmuştur. Hepsinden önemlisi 300’e yakın belediye başkanımız geleceklerine dair kesin dönüş yaptılar. Bu sayı biraz daha artabilir. Dolayısıyla böyle bir tanıtımı şehrimiz için son derece önemli görüyoruz. Şehrimizin değerlerinin tanıtılması, o arkadaşlarımızın bu konuda tecrübe ve deneyimi olan, Metin Sözen hocamız başta olmak üzere Tarihi Kentler Birliği başkanımız ve üyelerinin Sivas’la ilgili inanıyorum ki bizlere yeni ufuk açan, yeni öneriler sunan gelişmeleri olacaktır.” ifadelerine yer verdi.
“Bu toplantının geri dönüşü Sivas için inşallah son derece pozitif ve verimli olacaktır.” diyen Başkan Aydın, “Biz bu toplantılara üye olarak zaman zaman katılıyoruz. Gerçekten çok önemli ve prestijli bir organizasyon… Böyle bir organizasyona Sivas olarak ev sahipliği yapıyor olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyorum. Sivas için güzel bir tanıtım olacağını düşünüyor.” dedi.


Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Aydın, şampiyonluk yolundaki Sivasspor’a verilmesi gereken desteği verdiklerini kaydederek bu konuda farklı bir önerisi olan varsa bunu da değerlendirmeye alabileceklerini söyledi.

Oluşturma Tarihi :09 Mayıs, 2017

Okunma Sayısı : 659