ÖĞRENCİLER SOSYALLEŞECEK…


Sivas Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimizin eğitim kalitesini artırmak adına işbirliği içerisinde çalışması amacıyla sosyal ve kültürel faaliyetlerin birlikte yürütülmesine ilişkin protokol imzaladı. Protokol kapsamında “Sivas Temalı Liselerarası Genel Kültür Yarışması”nın da finali gerçekleştirildi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen protokol imza töreni ve yarışma finaline Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ile Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mücahit Gül katıldı.Program Belediye Başkanı Sami Aydın ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un işbirliği protokolünü imzalamasıyla başladı.


Burada bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, “Okullarımızda müfredat dâhilinde öğretim ağırlıklı çalışmalarımız devam ediyor. Ama bunun yanında biz diyoruz ki; akademik başarının yanında sosyal başarı da çok önemli. Bu kapsamda çocuklarımızı kendi kadim kültürümüzün anlayışı içerisinde yetiştirmek için birçok proje yürütüyoruz.  Bu projelerimizden bazıları parasal anlamda bize destek olunması gereken projeler. Bu kapsamda da Sayın Belediye Başkanımızla konuyu istişare ettik. Kendisi bu konuda bize gereken desteği vereceklerini ifade ettiler. İşte bu doğrultuda hem protokolümüzü imzalayacağız, hem de liseler arası genel kültür yarışmamızın finalini gerçekleştireceğiz. Ben Sayın Belediye Başkanımıza bize vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Belediye Başkanı Sami Aydın da “Biz gençlerimize ne kadar yatırım yapsak, onlarla ilgili ne kadar fazla proje üretsek bu sadece bu projeye katılanların değil, bu ülkenin geleceğine yapılan bir yatırımdır. Çünkü sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki şuan mevcut aktif görevde olan nesillerin görevini sizler devralacaksınız. Sizler ne kadar donanımlı, ne kadar birikimli, ne kadar sosyal olursanız bu ülkenin geleceği açısından da o kadar hazırlıklı olursunuz. Biz bunu umut ediyor, bunu diliyoruz.” dedi.Okullarda başarılı veya başarısız olabilirsiniz ancak bu değerli öğrencilerimizin yeteneksiz bireyler olduğunu göstermez diyen Başkan Aydın, “Çünkü Yüce Rabbim bizleri yaratırken bize karşı çok cömert davranmış ancak biz onun verdiğini maalesef çok cimri kullanıyoruz. Yani insan zekâsının beyninin bırakın %50sini kullanmayı kimisine göre %8, kimisine göre %12 birçoğuna göre daha azını kullanıyoruz. Bu bizim yeteri kadar kendimizi hayata hazırlamadığımız anlamına geliyor. Yeteri kadar çalışmadığımız anlamına geliyor. Lütfen kendinize güvenin, emin olun bugün imrendiğiniz veya sizin gözünüzde çok büyük gördüğünüz birçok insandan siz belki çok daha yetenekli çok daha zekisiniz çok daha kabiliyetlisiniz.” şeklinde konuştu.


“Gelecekte bu ülke için, bu şehir için hatta insanlık için her biriniz çok büyük başarılara imza atacağına inanıyorum.” diyen Başkan Aydın, “Bu ülkede her alanda yetişmiş insana ihtiyaç var. Bugün de var, Türkiye için de var, şehrimiz için de var. O yüzden neden bunlar sizler olmayasınız. Bugün bu ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı gariban bir köylü çocuğu, bu ülkeyi yöneten Başbakan yine bir köylü çocuğu, bu şehri yöneten Valimiz yine köylü çocuğu, ben Belediye Başkanı olarak köylü çocuğuyum. Her birimiz imkânları çok kısıtlı olan ailelerin çocuklarıyız. Emin olun şu an sizlerin sahip olduğu imkânlar biraz önce bu saydığım ülkeyi ve şehri yöneten insanlardan belki çok fazla lütfen bu şansı iyi değerlendirin. İşte biz buna katkı sunmak adına çok değerli Milli Eğitim Müdürümüzün projeyi bize sunmasıyla beraber biz sizler için gereken her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğumuzu ifade ettik ve bugün sizlerin huzurunuzdayız.” dedi.Konuşmaların ardından “Sivas Temalı Liselerarası Genel Kültür Yarışması”nın finali gerçekleştirildi. Yarışmanın sonunda Zara Anadolu Lisesi birinci, Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi ikinci, Selçuk Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.


Yarışma sonrasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Öğrencilere ödüllerini Belediye Başkanı Sami Aydın, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Zara Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın takdim etti.
Oluşturma Tarihi :10 Mayıs, 2017

Okunma Sayısı : 481