MUHTARLARLA 10. RANDEVU…


Geleneksel Muhtarlar Toplantısı’nın onuncusu Sıcak Çermikte gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Sami Aydın muhtarlarla bir araya gelerek Sivas’ta yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Toplantıya Başkan Yardımcılarının yanı sıra belediye birim müdürleri de katıldı.

“Bizler ve sizler ilklere şahit olduk.” diyerek sözlerine başlayan Muhtarlar Dernek Başkanı Turan Koç, “İlk defa görevimiz zamanı içerisinde halkımızın seçtiği Cumhurbaşkanını gördük, ilk defa halkımızın kullanmış olduğu sistem değişikliğinde ‘EVET’ referandumunu gördük. İlk defa yolların genişlediğini, hava yolların çoğaldığını, denizden üsten ve alttan büyük yolların geçtiğine şahit olduk.” ifadesini kullandı.

 
Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Biz sizlerle beraber bu şehre hizmet etmek üzere yola çıkan insanlarız. Sizler kendi mahallenizdeki insanlara karşı sorumlusunuz, biz ise bu şehirdeki bütün mahallelere karşı sorumluyuz farkımız bu. O yüzden biz her zaman hangi mahallede ne gibi sorunlar var bunları elbette sizler kadar detaylı bilemeyebiliriz. Sizler birebir vatandaşın içinde yaşayan bireyler olarak sorunları vatandaştan ilk alan kişilersiniz. Birçoğunuz bu almış olduğunuz sorunları bizlere ileterek belki bizimde farkında olmadığımız bazı problemlerin çözümüne kavuşma noktasında gerçekten büyük bir etken.” dedi.


Sivas’ta belediye tarafından ilk döneminde yapılan çalışmalar başta olmak üzere son 3 yılda yapılan çalışmaları anlatan Başkan Aydın, “Paşabahçe Mesire Alanı, Karşıyaka Çamlık Mesire Alanı, Osman Seçilmiş Mesire Alanı, bölge parkları, yeni açılan bulvarlar alt ve üst yapısı tamamlanan caddeler, Kuzey Ulaşım Aksı, altyapı da yapılan yağmursuyu boru değişimi, içme suyu boru değişimi, kanalizasyon çalışmaları, düzenli çöp depolama alanı, çöpten elektrik üretim tesisi, Kızılırmak Projesi, Mevlâna Tüneli, Karşıyaka Spor Kompleksi, Karşıyaka Köprüsü, yeni yapılacak olan akıllı bank uygulamaları, Kitap Kafe, Sıcak Çermik Aqua Park, Kentsel Dönüşüm Projeleri, yeni belediye hizmet binası, imar uygulamaları, vefa konutları, su ödeme noktaları, mezarlık dönüşümü, yeni yapılacak olan ikram çeşmeleri, şadırvanlı mescitler gibi çok sayıda belediye hizmeti konusunda muhtarlara bilgi verdi.


Oluşturma Tarihi :11 Mayıs, 2017

Okunma Sayısı : 511