BAŞKAN AYDIN’DAN 19 MAYIS MESAJI…


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yayımladığı mesajda millet olmanın acıda ve sevinçte birleşmenin önemine vurgu yaptı.

Aydın; “19 Mayıs ruhu milletimizin en zor, en acı, en çetrefilli günlerde dahi umudunu kaybetmediğinin, birbirine kenetlenerek her türlü zorluğun üstesinden gelebilmesinin adıdır. 19 Mayıs, emperyalist sisteme karşı bir milletin hürriyet mücadelesidir. Kurtuluş meşalesinin yanması, umut ışığının parlamasıdır. Bugün hâlen hür, güçlü ve büyük bir devlet isek o yanan meşalenin, o gün verilen mücadelenin, o gün akan şehit kanlarının sayesindedir.” dedi.

Bundan 98 yıl önce Türk milletinin Anadolu’dan, tarih sahnesine yeniden döndüğünü, yeni bir tarih yazmaya başladığını belirten Aydın, “Atatürk’ün dağılan bir imparatorluktan milletin gücü ile tekrar güçlü bir devlet kurduğunu ifade ederek; “Milletimiz zorlu dönemlerde her zaman bir lider çıkartmıştır.” dedi.

Aydın, gençlere de, “Gençlerin 19 Mayıs ruhunu iyi anlaması, iyi özümsemesi gerekir. Bugün onların günüdür.  Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz Atatürk’ü, 19 Mayıs’ı ve bu milleti millet yapan hasletleri özümsemeli ve o şekilde milletine, devletine, bayrağına layık bir nesil olarak bu ülkeye hizmet etmelidirler. Ancak bu ruhu taşır, bu ruhu geleceğe aktarır, acıda ve kıvançta birlik olur ise dünya durdukça var oluruz” biçiminde seslendi.

Oluşturma Tarihi :19 Mayıs, 2017

Okunma Sayısı : 290