KÂĞIT FİŞLER DİJİTAL KARTLA DEĞİŞTİ…


Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile ihtiyaç sahibi ailelere her ay dağıtılan ekmek fişleri dijital kart sistemine dönüştürüldü. Kartlı sistem sayesinde, ihtiyaç sahibi vatandaşların her ay fiş alma zorunluluğu da ortadan kaldırıldı.Yapılan incelemeler sonucu ücretsiz ekmek yardımı yapılmasına karar verilen ailelere, dijital ekmek yardım kartı veriliyor. Ekmek kartlarına, aile fert sayısına göre yükleme yapılıyor. Hayat Ağacı Derneği’nden ekmek yardımı almaya uygun olan kimseler, şehrin muhtelif yerlerinde bulunan Özbelsan Ekmek Büfeleri ile Mobil Ekmek Dağıtım Aracı’ndan günlük ekmeklerini ücretsiz alabiliyorlar.


Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne ait Ekmek Dağıtım Aracı, ihtiyaç sahibi kimselerin aile fert sayısına göre belirlenen ekmek yardımlarını kapılarına kadar götürüyor. Kartlara tanımlı olan ekmek sayısı, her seferinde seyyar pos makinesinden geçiriliyor.     


Yıllardır ekmek yardımından faydalanan aileler, bu hizmetin kendilerine ulaşmasında emeği ve katkısı olan herkese duacı oluyor.


Oluşturma Tarihi :06 Temmuz, 2017

Okunma Sayısı : 471