PULUR MAHALLESİ DE YENİLENDİ…


Sivas Belediyesi tarafından yapılan planlama çerçevesinde her yıl 16-17 mahallede altyapı ve üst yapı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede Pulur Mahallesi’nde de bu yıl başlayan altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Pulur Mahallesi’nde yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Sami Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman ve Mahalle Muhtarı Ogün Bekçioğlu ile birlikte inceledi.


Altyapı çalışmaları tamamlanan mahallenin asfaltlama çalışmaları da tamamlanırken mahalle sakinlerinin araçlarını park edebilecekleri bir de otopark yapıldı.


Sivas Belediyesi'ne yapmış olduğu çalışmalar için teşekkür eden Mahalle Muhtarı Ogün Bekçioğlu, “Sivas’ta toplam 60 bin metrekare taş yapılırken bizim mahallemize 10 bin metrekare taş yapıldı. Bizim mahallemize yapılan bütün hizmetler Türk milleti içindir. Bizim mahallemizdeki toz, toprak ve pislik kalktığı için biz çok mutluyuz. Bu çalışmalara vesile olan başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.


ÇALIŞMALARIMIZ BELLİ BİR PLAN DÂHİLİNDE YAPILIYOR

“2014 yılında 65 mahallemizde yapılacak çalışmaları 5 yıla göre planladık.” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Sami Aydın ise “Her yıl 15 veya 17 mahallede altyapı ve üstyapı çalışmalarımızı yaparak mahallelerde oluşan eksiklikleri gideriyoruz. Bu çalışmalarımız belli bir program dâhilinde gerçekleştiriliyoruz.” ifadesini kullandı.

Bazı vatandaşlarımız, “Belediye neden asfalt ve kaldırıma bu denli özen gösteriyor.” şeklinde sorularda bulunuyor diyen Başkan Aydın, “Bizim asıl yaptığımız çalışma en zor iş olan altyapı… Sivas’ımız için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Geçen yıl itibarıyla 33 mahallemizi tamamen bitirdik. Takdir edersiniz ki; bu şehrin tamamını planladık. Bu program dâhilinde bütün şehri tamamlayacağız. Biz tamir veya yama anlayışıyla değil; tamamen yenileme anlayışıyla hareket ediyoruz. Bir mahallede çalışmaya başladığımız zaman otopark, altyapı, kaldırım, yeşil alan bütün her ihtiyacını değerlendiriyoruz. Biz şehri altıyla, üstüyle komple değiştirmeyi planlıyoruz. Sivas Belediyesi koordineli şekilde çalışıyor. Kaldırım, asfalt işleriyle Fen İşleri Müdürlüğümüz ilgilenirken, altyapı ve kanalizasyon işleriyle SİBESKİ Müdürlüğümüz ilgileniyor, yeşil alanlarımızla ise Park ve Bahçe Müdürlüğümüz ilgileniyor, bizim bütün çalışmalarımızı ilgili birimlerimiz yürütüyor. Biz bütün ekip arkadaşlarımızla birlikte büyük bir özveriyle ve fedakârlıkla gece-gündüz, Ramazan-Bayram demeden çalışıyoruz. Sivas’ın eski asfalt kapasitesini 5’e katlamış durumdayız. Kaldırım ve yol çalışmaları da aynı şekilde devam ediyor.” dedi.
ÖZBELSAN’DA ÜRETİYORUZ...”

Şehir içinde doğal taş kullanıyoruz diyen Başkan Aydın, “ÖZBESAN’da ürettiğimiz taşları kullanıyoruz. Şehirde kullandığımız taşları Sivas Belediyesi’ne ait fabrikadan ürettiğimiz taşlar… Bunu kullanmakta bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Mahallemize ve Sivas’ımıza her şeyin en güzeli yakışır.” şeklinde konuştu.

Mahalle Sakinleri ise mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Sami Aydın’a, ekibine ve muhtara teşekkür ederek, “Biz mahallemizde tozdan duramazken, araçlarımızı park edecek yer bulamazken; şu an mahallemiz çok güzel oldu. Hem araçlarımız park edebiliyoruz hem mahallemiz temiz hem de her yer çok kaliteli oldu.” ifadelerini kullandılar.


Oluşturma Tarihi :06 Temmuz, 2017

Okunma Sayısı : 1166