SİVASSPOR İLE UYUMLU ÇALIŞIYORUZ...


Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul sonrasında Sivas Belediyespor Başkanlığı’na seçilen Hasan Karaman ve yönetim kurulu üyelerini Belediye Başkanı Sami Aydın kulüp binasında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.Ziyarette Belediyespor’un faaliyetleri hakkında bilgi veren Kulüp Başkanı Hasan Karaman, “Sezon başlangıcı için yeni bir hoca arayışında iken hocamızı bulup anlaşmamızı yaptık. Takıma giren ve çıkan arkadaşlarımız oldu. Yaklaşık olarak 7 yeni oyuncuyu takımımıza kattık, eksiklerimiz için arayışlarımızda hala devam etmekte. Önümüzdeki günlerde takımla toplu bir imza töreni gerçekleştireceğiz.” dedi.
Karaman, “Tesislerimizde ısıtma sisteminin olmaması bize zorluk çıkarıyor fakat Sivasspor Başkanımız Mecnun Otyakmaz ile görüşmemizi yapıp sözümüzü aldık. Bu konuda bize destek olacaklarını belirttiler. Başkan Belediyespor’u Sivasspor’un bir altyapısı olarak gördüğünü belirtip futbolcu konusunda bize açık çek verdi. Bizim temennimiz önümüzdeki sezonu güzel geçirmektir. Belediyespor kurumsal ve profesyonel bir kulüp olarak hizmet veriyor.” ifadesini kullandı.


Belediye Başkanı Sami Aydın da Belediyesporumuzda bir kan değişimi geçekleştirdik, ben yeni ekibe başarılar diliyorum. Yeni bir sezona giriyoruz. Teknik direktörümüz değişti ve takımımıza yeni takviyeler yapılıyor. Belediyespor 3. ligden 2. lige çıktığından beri her yıl seviyesini ve çıtasını yükselterek devam etti. Biz bu yıl da bu yükselişin devam etmesini arzu ediyoruz. Dolayısıyla önceki yıl Beşiktaş gibi Türkiye şampiyonu gibi bir takımı deplasmanda güzel bir oyunla yenip gruptan lider çıkmıştı. Bu bizim kupada önemli bir başarıydı. Bu yılda Playoff’a kalmakta bizim için önemli bir başarıydı. Şanssız diyebileceğimiz bir şekilde, çok küçük farklarla elendik. Tabii ki bunların hepsinden derslerde çıkardık. Dolayısıyla bu yıl birazda üzerine koymamız lazım. Belediyespor olarak gerek kurumsal gerekse sportif başarı anlamında bu ligdeki tecrübe, deneyim ve birikim açısından daha iyi yerlere geldik ve geleceğiz.” dedi.Başkan Aydın, “Bizim Sivasspor ile de uyumlu bir çalışmamız var gerek onlar bize gerekse biz onlara destek olmaya çalışıyoruz. Biz Sivasspor ile Belediyespor’u bir bütün olarak görüyoruz. Bu iki takımında başarısına artı olarak yansıyacaktır. Sezonun hem Sivasspor hem de Belediyespor adına hayırlı olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.


Başkan Aydın son olarak “Sivas Belediyespor yaz döneminde de yaz okulları başlıyor. Burası yalnızca bir futbol kulübü değil, sporun birçok dalında hizmet veren bir yapıdır. Çocuklarımızın tatil döneminde kendi ilgileri ve branşları dâhilinde birçok aktivitede bulunma imkânı var. Biz onlara destek olmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Oluşturma Tarihi :08 Temmuz, 2017

Okunma Sayısı : 591