BELEDİYEMİZ ŞEHRİN HER YERİNİ GÜZELLEŞTİRİYOR…


Sivas Belediyesi’ne bağlı ekipler programlandığı gibi her yıl 16-17 mahallede altyapı ve üst yapı çalışmaları gerçekleştiriyor. 2014 yılından bu yana yaklaşık 50 mahallede çalışmalar tamamlandı. Bu çerçevede 4 Eylül Mahallesi’nde yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi.Bahar ayının gelmesiyle birlikte Sivas Belediyesi şehri adeta şantiyeye çevirdi. Belediye tarafından 2014 yılından bu yana uygulanan yenileme çalışmaları kapsamında yaklaşık 50 mahallenin altyapı ve üst yapı çalışmaları tamamlama aşamasına gelirken önümüzdeki yıl bu çalışmanın 65 mahallede tamamlanması hedefleniyor.
Program dâhilinde bu yıl çalışma planında bulunan 4 Eylül Mahallesi’nde yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi.


Mahalle Muhtarı Numan Kaya, “Sivas Belediyesi tarafından İstasyon Caddesi’nde ne çalışma varsa bizim mahallemizde de aynı çalışma var. Öncelikle altyapımız tamamlandı. Şu anda da bozulan asfalt ve kaldırım sıfırdan yapılıyor. İstasyon Caddesi ile 4 Eylül Mahallesi’nin en ücra köşelerinde aynı çalışma var. Şehrimizin her yerinde çalışmalar devam ediyor, bu çalışmalar için Belediye Başkanımız Sami Aydın’a teşekkür ediyorum.” dedi.GAZİ LİSESİ ALT GEÇİT İHALESİ YAPILDI...

Gazi Lisesi Kavşağı Alt Geçit Projesi ihalesinin bugün yapıldığını belirterek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Sami Aydın, “İhale en kısa zamanda neticelenir ve oraya da güzel bir altgeçit yaparak trafik açısından da ciddi bir rahatlama sağlamış oluruz.” dedi.Başkan Aydın, “Muhtarımızın da ifade ettiği gibi dönemsel olarak cadde, sokak çalışmaları yapılıyor ama bizim için şuan bu bölgede yaptığımız çalışmalar mahalle bazlı altyapı eksikliklerini tamamlamak kaydıyla asfalt kaldırım ve yol çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Biz Sivas’ın her mahallesini her bir bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını çözecek anlayışta bu çalışmaları yürütüyoruz. Bu sene 65 mahalleden 50 mahalleyi bu anlayışla tamamlamış olacağız. Karşıyaka Bölgesi’nde çalışmalarımız büyük ölçüde tamamlandı, eksikler devam ediyor. Şehrin muhtelif mahallelerinde de bu çalışmalar devam ediyor. Diriliş Mahallesi’nden; Selçuklu, Kümbet, 4 Eylül, İstiklal Mahallelerine doğru ve Altuntabak Mahallesi’ne uzanan batıdan içeri doğru bütün sokak ve caddelerimiz pırıl prıl. Her ekibimiz başka mahallede çalışmakta. Bununla beraber yol çalışmaları Menderes Caddesi’nde yine bu bölgeyi direk etkileyen bir çalışma. Aydınlatmasıyla altyapı çalışmasıyla beraber orası da prestijli bir caddeye dönüşecek.” ifadesini kullandı.
Başkan Aydın, “Sivas hizmetin en güzelini hak ediyor. Vatandaşlardan aldığın olumlu tepkiler ve dualar benim için her şeyden önemli bizde elimizdeki imkânları azami ölçüde kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz. Başta muhtarım olmak üzere mahallemize hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.


Son olarak Mahalle muhtarlığını ziyaret eden Başkan Aydın burada İstiklal Mahalle Muhtarı Cemalettin Arslan ile bir süre sohbet etti.4 Eylül Mahalle Muhtarı Numan Kaya ve İstiklal Mahalle Muhtarı Celalettin Arslan, “Bölgede bulunan caddenin orta refüjünün kaldırılmasını talep ederek acil bir durum olduğunda araçlar 2 kilometre yol giderek dönüyorlar bu oldukça zor bir durum bunun giderilmesini istiyoruz.” ifadesini kullandılar.


Ayrıca İstiklal Mahalle Muhtarı Arslan, “Türkiye Muhtarlar Komisyonu tarafından her ay farklı bir ile gidiyoruz. Gittiğimiz illerde gördük ki; bizim merkezde ne çalışma varsa aynı çalışma ara sokaklarımızda da var. Bunları görene kadar şikâyet ediyorduk ancak gezilerde fark ettik ki; bizim belediyemiz her yerde aynı standardı yakalamaya çalışıyor, şehrin her yerini güzelleştiriyor, memleketimizin kıymetini bilelim.” dedi.

Oluşturma Tarihi :10 Temmuz, 2017

Okunma Sayısı : 1126