YAZ OKULLARI AÇILDI…


Sivas Belediyespor’un, her yıl Geleneksel hale getirdiği yaz okulları resmi açılış töreni Muhsin Yazıcıoğlu Tesisleri’nde gerçekleştirildi.Törene; Vali Yardımcısı Can Aksoy, Kulübün Onursal Başkanı ve aynı zamanda Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İl Spor Hizmetleri Müdürü Salim Kılıç, Özbelsan AŞ Genel Müdür Vekili Şaban Kaya, Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Hasan Karaman, Kulüp Yönetim kurulu üyeleri ile yaz okuluna katılan çocuklar ve aileleri katıldı.


Sivas Belediyespor Kulübü; futbol, karate, tekwando, hentbol, okçuluk, sayokan dallarında 600’e yakın çocuk yaz okuluna katılıyor. Yaz okulu resmi açılış töreni, Sivas Belediyespor Kulübü halk oyunları gösterileriyle başladı.


Daha sonra Sayokan Hocası Halil Kozanoğlu, muhteşem bir ok gösterisi yaptı.Küçük karateciler tarafından mini bir karate gösterisi yapıldıktan sonra Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Hasan Karaman, kulübün faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi.
Karaman, Belediyespor’un her alanda başarılı bir grafik çizdiğini belirterek, “Bu yılda 600’ün üstünde çocuğumuz yaz okuluna katıldı. Formaları ücretsiz verildi ve evlerinden alınıp tekrar evlerine bırakılacak. Her alanda spora hizmet etmek istiyoruz. Ben burada emeklerini bizden esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Sami Aydın’a çok teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra Kulübün Onursal Başkanı ve aynı zamanda Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Belediyespor kulübünün sporun her alanında başarılara imza attığını belirterek, geçtiğimiz sezon takımın 2. Ligde şampiyonluğu az farkla kaçırdığını söyledi.


Hentbol takımının yine şampiyonluğu kıl payı kaçırdığını belirten Aydın, U11, 12 ve 13 takımlarının, Sivas şampiyonu olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Sami Aydın, her yıl düzenlenen yaz okullarına ilginin büyük olmasından dolayı memnuniyetini belirterek, yaz okullarının hayırlı olması temennisinde bulundu.


Daha sonra gruplarında şampiyon olan U11, 12 ve 13 takımlarına kupalarını veren Başkan Aydın, Yıldız Hentbol Bayan takımını takdim etti ve sporcularla resim çektirdi. Belediye Başkanı Sami Aydın’a minik çocukların ilgisi görülmeye değerdi.   


Oluşturma Tarihi :13 Temmuz, 2017

Okunma Sayısı : 422