SİVAS’TA PİKNİK ALANLARI DOLDU TAŞTI...

Sivas’ta, bu hafta sonu havalarında iyice ısınmasıyla birlikte şehirde bulunan büyük piknik ve mesire alanları da Belediye tarafından hazır hale getirildi.

Hafta içi yoğun iş temposunun ardından vatandaşlar dinlenmek için hafta sonu piknik alanlarını tercih ediyor. Sivas Belediyesi tarafından yapılan piknik alanları ise bu ihtiyacı karşılayacak sayıya ulaştı. Şehrin doğusunda yapımı tamamlanan Osman Seçilmiş Mesire Alanı ve batısında Karşıyaka Mesire Alanı, Paşabahçe Piknik Alanının yükünü hafifletirken alternatif mesire alanları da oluşmuş oldu.


Bu üç büyük mesire alanına giden piknikçi sayısı hafta sonu itibarıyla 10 bine ulaşmış bulunuyor. Sade Sivas merkez değil, ilçelerden ve çevre illerden de vatandaşlar piknik için buraları tercih ediyor.


Sivas’ta hafta sonlarının vazgeçilmezi haline gelen piknik alanlarında, belediye tarafından oluşturulan sosyal donatılar da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.
Yamaç evleri, spor parkları, şelaleler, havuzlar, dereler ve bahçe hayvanlarının güzellikleri de çocukları cezbediyor.
Mesire alanları; otoparkları, bulaşıkhaneleri, çocuk oyun alanları, havuzları ve güvenlikli oluşuyla Sivaslıları memnun ediyor.


Oluşturma Tarihi :09 Nisan, 2018

Okunma Sayısı : 765