OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİNE TAM DESTEK...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma Yazma Seferberliğine Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın tam destek veriyor. Bu kapsamda Aydın, Kanuni İlkokulu’nda okuma-yazma seferberliğinden faydalanan yaşlı teyzeleri okulda ziyaret ederek karanfil dağıttı.

Okuma yazma seferberliğine katılan 80 kişilik mahalle sakini için İstiklal Mahallesi Kanuni İlkokulu’nda oluşturulan 3 derslikte eğitim veriliyor. Okulu ziyaret eden Başkan Aydın kursiyerler ve öğretmenleriyle bir süre sohbet etti.  Aydın kursiyerlere karanfil ve çeşitli hediyeler takdim etti.


Okul ziyaretinin ardından Başkan Aydın, Mahalle sakinleriyle de bir araya gelerek onların taleplerini dinleme fırsatı buldu. İstiklal Mahalle Muhtarı Cemalettin Arslan, “Sayın Başkanım bugün hafta sonu olmasına rağmen bizi kırmayıp mahallemize geldi. Mahallemizin sıkıntılarını büyüklerimizden dinledi. Okuma yazma seferberliğinde olan teyzelerimizi, ablalarımızı ziyaret etti. Mahallem adına Belediye Başkanımız Sami Aydın'a teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki ne zaman istesek Başkanımız yanımıza geliyor. Sıkıntılarımızı gidermeye çalışıyor” ifadesini kullandı.


Okuma Yazma Seferberliğinin önemine değinen Belediye Başkanı Sami Aydın da “Öğrencilerimizin çok istekli heyecanlı olduklarını gördük. Yazmayı okumayı söktüklerini gördük. Gerçekten çok önemli bir çalışma. Öğretmenliğin önemini anlatmaya gerek yok. Tek bir kelime ile Hz. Ali efendimiz söylemiş; “Bana bir harf öğretenin bin yıl kölesi olurum.” Yani bunun ötesinde söylenecek bir söz yok. Ben sizleri kutluyor tebrik ediyorum. Hocalarımızı öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Gördüğüm kadarıyla mahallemizin kanaat önderleri tecrübeli abilerimiz bu işe el atmışlar. Hepsi burada bu heyecanı paylaşmak için bulunuyor. Ablalarımız çok arzulu ve istekli olarak derslerine devam ediyorlar. Bunlar güzel şeyler… Muhtarımız sağ olsun bu konuda çok büyük ilgi alaka gösteriyor. Bizler bu güzel tabloları gördüğümüz zaman mutlu oluyoruz. O yüzden her birinizi kutluyoruz tebrik ediyoruz” dedi.


Aydın, “Rabbim ülkemizin birliğini dirliğini muhafaza etsin. Huzur içerisinde hep birlikte yaşayalım. Bizlerde sorumlu makamları işgal eden birileri olarak elbette sizlerin sorunlarını çözmek, sorunları en aza indirmek için çalışıyoruz. Bizim de asli görevimiz biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Sivas’ımızın her bir bölgesinde güzel şeyler oluyor. Sivas her geçen gün görüntüsüyle alt yapısıyla üst yapısıyla yeşil alanlarıyla yollarıyla köprüleriyle alt geçit üst geçitleri ile üzerine koyarak büyümeye devam ediyor” şeklinde konuştu.


Oluşturma Tarihi :10 Nisan, 2018

Okunma Sayısı : 541