EL EMEĞİ, GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI...

Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kültür merkezlerinde eğitim gören kursiyerlerin el emeği, göz nuru eserleri sene sonu sergisiyle görücüye çıktı.Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen sergi açılışına; Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, eşi Yurdagül Aydın, Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Rukiye Toy, birim müdürleri ve çok sayıda kursiyer ile yakınları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak konuşan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nevzat Öztürk, "Yerel, kültürel değerleri korumak ve yaşatmak adına müdürlük olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim her zaman yanımızda olan ve yol gösteren Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz." dedi.
"Kurslarımızın düzenlenmesinde ve hanım kardeşlerimizin birer meslek sahibi olmalarında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum." diyen Başkan Aydın ise, "Belediyemiz bünyesinde sekiz farklı kültür ve yaşam merkezinde çok farklı kurslar ve etkinlikler düzenleniyor. İnşallah bu sene iki yeni kültür ve gençlik merkezi daha planlıyoruz. Bu merkezlerimiz; kendilerini geliştirmek, ev ekonomisine katkı sunmak ve iş kurmak isteyen hanım kardeşlerimiz için çok büyük bir fırsat. Bu etkinlikte de kursiyerlerimizin ürettiği ürünleri görme fırsatı bulacağız. Emeği olan arkadaşlarımızı kutluyorum." şeklinde konuştu.
"Sivas'ta kadınlar ve gençler toplumun merkezinde." diyen Vali Gül ise, "Belediye bünyesindeki kültür merkezleri ve yeni yapılacak olan merkezler bize bunu gösteriyor. Kadınlarımız bu kurslarda hem iş imkânı buluyor, hem ev ekonomisine katkı sağlıyor, hem de sosyalleşme fırsatı buluyor. Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.


Belediye halk oyunları ekibinin gösterilerinin ardından kurdele kesilerek serginin açılışı yapıldı. Vali Gül, Başkan Aydın ve beraberindekiler, belediye bünyesindeki kültür merkezlerinde üretilen ürünleri inceleme fırsatı buldu.


Oluşturma Tarihi :08 Mayıs, 2018

Okunma Sayısı : 670