BAŞKAN AYDIN’DAN “ANNELER GÜNÜ” MESAJI…

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, ‘Anneler Günü’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Aydın, yayınladığı mesajda anneler gününün önemine değinerek; “Anneler dünya hayatındaki en kutsal varlıklardır. Bizim millet olarak geleneğimiz ve inancımız Annelerin bir gün değil, her gün baş tacı edilmesini emreder. Bizim Peygamberimiz “Cennet anaların ayakları altındadır” diyerek; annelerimize verilebilecek en büyük değeri vermiştir.
    


İslam dininde kadının yeri büyüktür. Annenin yeri ise, cenneti ayaklarının altına alacak kadar kutsaldır. İnsan dünya hayatında ebedi hayatındaki cenneti kazanmak için başta nefsi ile mücadele eder. Hadisi şeriften de anlaşılacağı üzere; annelerin rızasını kazanmadan, onların gönlünü hoş etmeden, cenneti kazanmak mümkün gözükmemektedir.
Hem bu dünyada huzur bulmak, hem de ebedi hayatta cenneti kazanmak için annelerimizi hatırlamalı, onların gönlünü hoş tutmalıyız.
Bu nedenle annelere özel bir günün olması da ayrıca güzel ve önemlidir.  Bu vesile ile tüm annelerin ‘Anneler Günü’nü kutluyor ellerinden öpüyorum. Başta tüm şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere annelerin ellerinden öpüyor, sağlık ve huzur diliyorum. Ebedi hayata göç etmiş tüm annelere de Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” dedi.


Oluşturma Tarihi :12 Mayıs, 2018

Okunma Sayısı : 355