PLAY OFF’A VEDA ETTİK...

2017-2018 sezonunda TFF Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta sıralamayı 4’üncülükle bitiren Belediyespor, 1-1’in ikinci maçında, kıran kırana mücadele ettiği Afjet Afyonspor’a 3-2 yenilerek, Play Off’a veda etti.

Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumu’ndaki ilk maçta olduğu gibi, Afyon’daki ikinci karşılaşmada da maçın hakemleri, Belediyespor aleyhine verdiği kararları ile tepki topladılar.

Afyon Zafer Stadyumu’nda oynanan müsabakayı İstanbul bölgesi hakemi Onur Karabaş yönetti. Yardımcılıklarını ise Trabzon bölgesinden Özgür Ertem ve Soner Maraş, dördüncü hakemliği ise Rize bölgesi hakemi Sinan Dereci yaptı.

Karşılaşmayı, Sivas Belediyespor Kulübü 2. başkanı Ali İzgi, yönetim kurulu üyeleri Kenan Karataş, Zekeriya Kayalı, Kulüp Müdürü Kurbani Bütüner ve çok sayıda Afyonlu taraftar izledi.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında Belediyespor karşısında Afyonspor, daha baskılı ve etkili olan taraftı. Belediyespor, ilerleyen dakikalarda oyunda dengeyi sağladı.

Karşılaşmanın 18. dakikasında Afjet Afyonspor, Oltan Karakullukçu’nun golü ile 1-0 öne geçirdi. Sivas Belediyespor,  geriye düştükten sonra eşitliği sağlamaya çalıştı. Ancak yakaladığı bazı atakları golle sonuçlandırmadı.

Afjet Afyonspor, maçın 27.dakikasında Yasin Yener’in golü ile durumu 2-0 yaptı. Sivas Belediyespor karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında farkı azalmak için geliştirdiği atakların birinde, 45. dakikada farkı 2-1’e getirdi.

Karşılaşmanın 60. dakikasında Afjet Afyonspor’dan Aykut Uluç, durumu 3-1 yaptı. Belediyespor, farkı azaltmak için geliştirdiği atakların birinde, dakikada 85’de Tunay Acar’ın golü ile durumu 3-2’ye getirdi.

Karşılaşmanın bu bölümlerinde yeninden umutlanan Belediyespor, kalan dakikalarda istediği golü kaydedemeyince Afjet Afyonspor’a 3-2 yenilerek, Play Off’a veda etti.

Play Off ilk maçında olduğu gibi, Afyon’daki ikinci karşılaşmada da maçın hakemleri, Belediyespor aleyhine verdiği kararları ile tepki topladılar.

Sivas Belediyespor teknik sorumlusu Özer Karadaş, ilk maç ve ikinci maçta Afyonspor karşısında tur atlayan taraf olmak için iyi mücadele ettiklerini belirterek, ancak hakem hatalarının da etkisi ile Play Off’a erken veda ettiklerini söyledi.  Her şeye rağmen iyi mücadele ettiklerini belirten Karadaş, kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışan oyuncularını tebrik etti.

Oluşturma Tarihi :15 Mayıs, 2018

Okunma Sayısı : 453