KADINLARIMIZ ÜRETİYOR, BELEDİYEMİZ SATIŞINI YAPIYOR...

Sivas Belediyesi, şehrimizdeki ev hanımlarının ürettikleri ürünleri Hanımeli Çarşısı'nda satışa çıkararak kadınların ev ekonomisine katkı sağlamalarının önünü açıyor.

Belediye bünyesindeki kültür merkezlerinde el sanatları dallarında kurslar görerek yeteneklerini geliştiren kadınlar, evlerinde ürettikleri ürünleri Hanımeli Çarşısı'na getiriyor. Burada satılan ürünlerden elde edilen gelir hanımların banka hesaplarına yatırılıyor. Yaklaşık 10 yıl önce Belediye Başkanı Sami Aydın tarafından kurulan Hanımeli Çarşısı'nın şimdilerde 1800 üyesi bulunuyor.

Çarşı hakkında basın mensuplarına bilgi veren Başkan Aydın, "Bu çarşıda hanımların ürettiği ürünleri onlar adına satıyoruz. Yaklaşık 1800 hanım kardeşimiz, evlerinde ürettikleri ürünleri bu çarşımıza getiriyor, bizler de satarak elde ettiğimiz geliri onların banka hesaplarına yatırıyoruz.  Bu bir anlamda kadın istihdamı, üretim, ev ekonomisine ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkı demek. Hanım kardeşlerimizin de burayı bir fırsat olarak değerlendirmeleri gerekiyor. Sistem her geçen gün büyüyor. Bu ürünlerin satışını inşallah ilerleyen günlerde daha büyük, daha geniş bir ortamda yapacağız." dedi.


Oluşturma Tarihi :15 Mayıs, 2018

Okunma Sayısı : 534