İFTAR ÇADIRINDA İLK ORUÇ YOĞUNLUĞU...

11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının ilk gününde gelenek yine bozulmadı. İl protokolü, ilk iftarı Belediye tarafından kurulan iftar çadırında açtı. Ramazan'ın ilk orucunu açmak için akın eden vatandaşlar, iki bin kişilik çadıra sığmadı. Dışarıya kurulan masa ve sandalyelerle birlikte yaklaşık 4 bin Sivaslı ilk orucunu Kent Meydanı'nda açtı.

İlk iftara; Vali Davut Gül, eşi Gülden Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, eşi Yurdagül Aydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Yeliz Yıldızhan, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Belediye Başkan Yardımcıları, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.


Başkan Aydın, iftar öncesi masaları dolaşarak vatandaşlara hayırlı Ramazanlar dileklerini iletti. Okunan ezanla birlikte il protokolü ve yaklaşık 4 bin Sivaslı aynı anda iftar çadırında oruçlarını açtı.
İl Müftüsü Yusuf Akkuş tarafından yapılan duanın ardından söz alan Başkan Aydın, "Rabbimize şükürler olsun bizleri bir Ramazan'a daha kavuşturdu. Şükrediyoruz ülkemiz huzur içerisinde, ancak Filistin'de, Kudüs'te Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı zulümleri görüyoruz. Dualarımız her zaman onlarla. Rabbim bizlerin birlik ve dirliğini muhafaza etsin, ülkemizi ve İslam Âlemi’ni güçlü kılsın." dedi.
Daha sonra konuşan Vali Davut Gül, "Bugün ilk orucumuzu sizlerle birlikte iftar çadırında açtık. Allah kabul etsin. Rabbim bizleri bayrama da kavuştursun. Başta Sivas'ımız ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam Âlemi’ne huzurlar getirsin." şeklide konuştu.


Oluşturma Tarihi :17 Mayıs, 2018

Okunma Sayısı : 556