YAĞMURDAN ETKİLENEN MAHALLEMİZİ ZİYARET ETTİK…

İlimizde 3 gündür etkili olan sağanak yağış sonrasında 65 mahalleden sadece iki mahallede yağmur suyu hattı olmadığı için bu bölgelerde normal kotun altına bulunan bazı evlerde su baskınları meydana geldi.

Bugünde Belediye Başkanı Sami Aydın o mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Aydın; “Zarar tespit çalışmaları devam diyor, vatandaşımızın zararı karşılanacak kimse mağdur olmayacak.” dedi.  

Akşam saatlerinde bastıran sağanak yağış nedeniyle Şeyhşamil ve Alibaba gece kondu bölgelerinde bulunan bazı evlerin bodrum katlarında su taşması meydana geldi. Bu mahallede olduğu gibi diğer mahallemizde de müstakil evlerde oluşan sel nedeniyle zabıta ekipleri tutanak tutarak hasar tespit çalışması gerçekleştirdi.


Belediye Başkanı Sami Aydın'da o evleri ziyaret ederek hane sakinleri ile bir süre sohbet etti. Başkan Aydın evlerin düşük kotta bulunduğunu belirterek “Alanda yağmur suyu hattı çalışmasının 15 gün önce başlamasına rağmen çalışmamız tamamlanamadı. Bu yıl bu çalışmalarımız tamamlanacak ve bu mahallemizde böyle bir sorunla bir daha karşılaşmayız.” ifadesini kullandı.

Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini de ileten Başkan Aydın'a, mahalle sakinleri; belediyenin en kısa zamanda olaylara müdahale ettiklerini, gece gündüz kendileriyle çalışan belediye personellerine de teşekkür ettiler.


Oluşturma Tarihi :01 Haziran, 2018

Okunma Sayısı : 893