İFTAR ÇADIRINDA SONA DOĞRU...

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile Ramazan sebebiyle Buruciye Medresesi yanında kurulan İftar Çadırında her gün binlerce kişi orucunu açıyor.

İftar saatinden bir süre önce masalar hazırlanıyor. Her bir masaya su ve ekmek konuluyor. Daha sonra günün menüsü olan 4 çeşitten oluşan iftar yemeği, görevliler tarafından akşam ezanından önce masalarına oturmuş olan misafirlere servis ediliyor.


Sivas’ta yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla kurulan İftar Çadırı, Ramazan süresince her gün binlerce misafiri ağırlıyor.


İhtiyaç sahipleri, öğrenciler, hasta yakınları ve bir sebeple evine yetişemeyenlerin yanı sıra isteyen herkes burada orucunu açabiliyor. İftar Çadırı, herhangi bir ayrım olmadan gelen herkese Ramazan sevinci yaşatıyor. İftar vaktinde gönülden minnet ve dilden dualar dökülüyor.


Her gün 2 bin 500 kişinin orucunu bir arada açtığı bu bereketli sofranın son günlerinde de burada bulunan herkes, bağışları ile iftar yemeklerinin hazırlanmasına katkı sağlayan hayır sahipleri ile bu hizmetin sunulmasında emeği olan herkese duacı olarak masalarından ayrılıyor.


Oluşturma Tarihi :13 Haziran, 2018

Okunma Sayısı : 837