İHRAMCIZADE YARIN DUALAR İLE ANILACAK…

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas’ın manevi önderlerinden İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hazretlerinin 49. ölüm yıldönümü sebebiyle yarın bir dizi program düzenleneceğini belirterek, Sivaslıları bu programlara davet etti.Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı ile birlikte İhramcızade Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Özaydın, 2 Ağustos Perşembe günü öğle namazı öncesinde Ulu Cami’de bir Mevlid düzenleneceğini, İhramcızade Kültür Merkezinde ise bazı ikramlar olacağını ifade etti.
Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Sivas Belediyesinin şehrin manevi önderlerine sahip çıktığını belirterek, daha önce de olduğu gibi bu yıl da “İhramcızade’den Özlü Sözler” adlı bir kitapçık bastırıldığını ifade etti. Arapça, İngilizce ve Türkçe açıklamaları ile bu kitapçıkların yarın ücretsiz olarak dağıtılacağını belirten Toparlı, isteyenlerin Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden bunları temin edebileceğini ifade etti.
Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, kitapçıktan bazı özlü sözler okuyarak, İhramcızade’nin, insanlara iyiyi, güzeli ve hoşgörüyü tavsiye ettiğini hatırlatarak, 49. ölüm yıldönümünde kendisine Allah’tan rahmet diledi.


Oluşturma Tarihi :01 Ağustos, 2018

Okunma Sayısı : 405