İHRAMCIZADE HZ. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE DUALARLA ANILDI...

İlimizin kanaat önderlerinden biri olan İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hazretleri ölümünün 49. yılında Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen Mevlid programıyla anıldı.

Avlusunda metfun bulunduğu Ulu Cami'de mevlid ve Kur'an-ı Kerim okunarak aziz hatırası yâd edilen İhramcızade için kendi adını taşıyan kültür merkezinde de helva dağıtıldı.


Öğle namazı öncesindeki mevlid programında konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, " İhramcızade Hazretlerinin ölümünün 49. yılında Sivas Belediyesi olarak anma programı düzenledik. Ölmemek için doğmamak lazım. Bu tür programlar hayatta olduğumuz sürece kendimizi yaşantımızı gözden geçirmek adına önemli. Sağlıklıyken bazı şeylerin farkında olamıyoruz ama bu dünya imtihan dünyası. Kimimiz zenginliğimizle, kimimiz fakirliğimizle, kimimiz sağlığımızla, kimimiz engelimizle bu dünyada imtihanı geçmeye çalışıyoruz. İsmail Hakkı Toprak Hazretleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, manevi büyüklerimiz ve bütün geçmişimizi rahmetle anıyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Kur'an-ı Kerim Tilaveti okunarak dua edildi. Mevlidin ardından İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Kültür Merkezi'nde vatandaşlara helva ve su dağıtıldı.

Oluşturma Tarihi :02 Ağustos, 2018

Okunma Sayısı : 734