ALİBABA MAHALLESİ'NDE ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTI...

Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden cadde ve yol düzenleme çalışmalarını Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi. Göreve geldikten sonra mahalle bazlı çalışmalar yapan Sivas Belediyesi bu çerçevede toplam 55 mahallede çalışmaları tamamlarken kalan mahallelerde de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.Bu kapsamda Alibaba ve Seyrantepe Mahallesi’nde yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Sami Aydın Alibaba Mahalle Muhtarı Duran Koç ile birlikte inceledi. Başkan Aydın çalışmalar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman'dan bilgi aldı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muhtar Duran Koç, “Seyrantepe caddemiz en sıkıntılı caddelerimizden birtanesiydi. Gerek kaldırımları gerekse asfaltlarıyla güzel bir caddemiz olacak. Bu çalışmalar için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.
Muhtar Koç Mevlana Tüneli için de teşekkür ederek “Eskiden 15 dakikada gittiğimiz Aydoğan'a ve Yenidoğan'a bugün iki dakikada gidiyoruz. Diğer illerden gelen muhtarlarımız, Belediye Başkanlarımız Sivas'a gıptayla bakıyorlar.” dedi.
Mahalle bazlı çalışmaların devam ettiğini dile getiren Başkan Aydın ise,  “Bir mahalleye girdiğimiz zaman önce altyapı çalışmaları giderildikten sonra üstyapı çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Alibaba Mahallemizde de bu çalışmalarımız başladı. Şu anda bulunduğumuz yer Seyrantepe Caddesi burası çok önemli bir güzergâh yeni yapılan çok sayda bina olduğunu da görüyoruz, tabiri caizse kağnı yolu gibi bir yol vardı. Buranın imar planında 25 metre genişliğinde bir cadde çalışması vardı çalışmamız plana uygun oldu. Yine kaldırım çalışmalarımız tamamlandı. Ancak alanda çok boş parseller var bu parseller ilerde dolacak o süreçte kaldırımları tahrip etmemek lazım. Şu anda sabah sporu yapmak isteyen vatandaşlarımızın da kullandığı alanlar oluştu. Şu anda diğer kurumlar da altyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor her kurumun kendi bütçesi ve planı var ancak buna rağmen bizim talep ettiğimiz yerlerde altyapı çalışmalarını kendilerini zorlayarak yaptı. Çedaş'a bu çalışmalar için teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.


Sivas'ın her alanda bir değişim süreci yaşadığını ifade eden Başkan Aydın, “İlimizde yaşayan vatandaşlarımız sanki her zaman böyleymiş gibi düşünüyor alışıyor.  Sivas Avrupa vari bir görünüme kavuşuyor.” şeklinde konuşuyor.Son olarak Mevlana Tüneli'ne değinen Başkan Aydın, “Yapım aşamasında vatandaşlarımız Tünelin sadece Mevlana ve Fatih Mahallesi’ne yarayacağını düşündü. Bugün Kılavuz’da, Abdulvahabigazi’de, Alibaba’da, Fatih’te oturan vatandaşlarımız Mevlana Tüneli diyor. Hükümetin yapabileceği projesi biz belediye olarak yaptık, tamamladık. Halkımızın hizmetine sunduk. Bizim amacımız vatandaşlarımızı huzurlu bir şekilde yaşatmak, çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum.” dile getirdi.
İncelemeler sırasında kadın işletmeciler tarafından faaliyet gösteren pide fırınını da ziyaret eden Başkan Aydın girişimci kadınlara hem hijyen için, hem de girişimcilikleri için teşekkür etti. Köy ekmeğinin tadına da Bakan Başkan Aydın ekmeğe devam not verdi.
Gerek ekmeği hazırlayan esnaflar gerekse mahalle sakinleri de çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Belediye Başkanımız ve ekibi çalışıyor, biz kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.


Oluşturma Tarihi :05 Eylül, 2018

Okunma Sayısı : 1040