PROEJELERİMİZDE ŞEHRİMİZE DEĞER KAZANDIRMAYI HEDEFLEDİK...

Karşıyaka Mahallesi’ni şehre bir adım daha yaklaştıracak olan Yeni Karşıyaka Köprüsü tamamlanma aşamasına gelirken köprünün bağlantı yollarında ise çalışmalar hız kazandı.Aynı zamanda 40’a yakın köyün de doğrudan ulaşımını sağlayacak olan projede DSİ Kavşağı’na kazandırılan viyadük geçtiğimiz aylarda hizmete açılmıştı.
Bölge halkının neredeyse 50 yıldır beklediği köprünün Ekim ayında kullanıma sunulması hedefleniyor. Proje; DSİ Kavşağı, Gazi Lisesi Kavşağı, Menderes Caddesi ve Mevlana Tüneli ile uzantısındaki diğer kavşak ve yollar da düşünüldüğünde yeni bir Kuzey ulaşım aksı oluşturacak. Böylece merkezdeki trafik yükü de azaltılmış olacak.
Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, gelinen son durum hakkında Başkan Yardımcısı Hasan Karaman'dan bilgi aldı.
“Cumhuriyet tarihinde Kızılırmak üzerine yapılan 2, hatta 1 buçuk köprü vardı.” diyen Başkan Aydın, “Mevcut kayseri yolu üzerindeki köprü bir, diğeri de eğri köprünün yanındaki tek şeritli köprü. Bizim dönemimizde ise buraya 4 tane köprü yaptık ve bunların hepsi de çift gidiş, çift geliş, duble olarak yaptık. Karşıya bölgesi ile Kızılırmak’ın güneyi ile üniversite dahil olmak üzere şehri güçlü bir şekilde birbirine bağladık. Şehrin gelişmesi açısından da önemli bir çalışma oldu. Rabbime şükürler olsun bunları tamamlama fırsatı bulduk. Arkadaşlarımızın özverili çalışmaları oldu. Başta Başkan Yardımcımız Hasan Bey olmak üzere bütün birimlerimizde görev yapan bütün arkadaşlarımızın projede farklı bir katkısı var. Bu bir ekip işi ben hepsine teşekkürlerimi sunuyorum, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah ayın sonunda kullanmamızı Rabbim bize nasip eder.” şeklinde konuştu.
"HER BÖLGEMİZE DEĞER KATAN ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRDİK."

Karşıyaka Mahallesi’nin eskiden köy statüsünde olduğunun altını çizen Başkan Aydın, “Bizim dönemimizde Karşıyaka Mahallesi’nde parseller en az 10 kat değer kazandı. Bu şehre değer katmaktır, her yaptığımız projede biz bu yaklaşımı ortaya koyduk. Bir projeyi yapmak önemli ama bir projeyle birlikte o bölgeye değer ve önem kazandırmak daha önemli. Biz ihtiyacı karşılamaya yöneldik bu projelerde bölgeye ve Sivas’a değer kazandırmayı hedefledik. Buradaki mülkiyet değerleri bizim çalışmalarımızla 8-10 kat armışsa bu Sivas’ın zenginleşmesi demektir, vatandaşın zenginleşmesi demektir. Dikkat ederseniz aynı stratejiyi birçok projede uyguladık. AKSU bunlardan ilkiydi, tünel projesi yine aynı şekilde bulundukları bölgelere ve Sivas’a değer kattı. Biz hiçbir projede sadece ihtiyacı karşılamayı amaçlamadık, şehre katacağı değeri de göz önüne aldık. Rabbime şükür ki şehrimize birbirinden önemli kıymetli çok sayıda proje kazandırdık.” dedi.

İş adamı Murat Kaya da yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Merhum Akif’in çok güzel bir sözü var. Ölen insan mıdır, ondan kalacak şey eseri… Bu yapılan şeyler inanın Sivas için çok güzel şeyler bunun siyasetle alakası yoktur. Yapılanlar kalır, onun için de Sivas’ın hayrına olan her şey beni çok mutlu ediyor. Yapana, yaptırana çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.


Oluşturma Tarihi :06 Eylül, 2018

Okunma Sayısı : 1306