HEM YARDIM EDİYOR HEM ÖRNEK OLUYOR…

Sivas’ta Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankası, İstanbul Eyüpsultan Belediyesine örnek oldu. İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, geçtiğimiz günlerde Hayat Ağacı Derneğini yerinde gördü. Yardım sistemin hassas yapısı ve işleyişinden etkilenen Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, teknik araştırma yapmaları amacıyla Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nden bir ekip görevlendirdi.  

Eyüpsultan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nden Arge Yöneticisi Hasan Güllük ve beraberindeki teknik ekip, Sivas’ta Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasını ziyaret ederek, çalışma yapısıyla ilgili detaylı araştırma yaptı.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Murat Ökten, Müdür Yardımcısı Mustafa Ağırsoy ve Gıda Bankası Koordinatörü Emrullah Ünal, misafirlere eşlik ederek, onların merak ettikleri soruları cevapladı.

Arge Yöneticisi Hasan Güllük, şimdiye kadar birçok il gezdiklerini, ancak şimdiye kadar Sivas’taki gibi, her şeyin en ince ayrıntısına kadar planlanıp uygulanmış bir yardım sistemi ile karşılaşmadıklarını belirterek, bu işlerin bir ekip çalışması ile mümkün olabileceğini ifade etti.

Hasan Güllük, Gıda Bankasının çalışma sistemi ile ilgili ayrıntıları öğrendikten sonra Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ile bunları değerlendireceklerini belirterek, İstanbul’da benzer bir yapıyı kurmak için neler yapabileceklerini görüşeceklerini ifade etti.

İstanbul Eyüpsultan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nden Arge Yöneticisi Hasan Güllük, Gıda Bankasının bir marketten farksız olduğunu görmekten dolayı memnuniyetini belirterek, bu sistemin kurulmasına öncülük eden Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve bağışları ile ihtiyaç sahiplerine katkı sağlayan hayır sahiplerine teşekkür etti.

Oluşturma Tarihi :14 Eylül, 2018

Okunma Sayısı : 622