SİVAS İSTANBUL’A TAŞINDI…

Sivas’ın tarihi, kültürü ve yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı Sivas Günleri, 28-29-30 Eylül tarihlerinde İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda icra edildi.

Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu liderliğinde düzenlenen etkinliğe Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyeleri de katıldı. Sivas’tan gelen esnafların stant açtığı programa ilgi büyüktü. Sivas’ın adeta İstanbul’a taşındığı programda, Sivas’tan getirilen yöresel ürünler stantlarda sergilendi. Her ilçenin tarihi, kültürü ve yöresel ürünlerinin tanıtıldığı etkinliklere yer verilen sahnede, Sivaslı sanatçılar da yer alarak katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.


Sivas Belediyesi standında ise misafirlere meşhur peskutan çorbası ve Sivas çöreği ikram edilirken, belediyenin kültür yayınları da vatandaşlara dağıtıldı. Sivas Belediyesi Kültür Müdürlüğü halk oyunları ekibinin çektiği halaylara eşlik eden vatandaşlar gönüllerince eğlendi.
BAŞKAN AYDIN’A YOĞUN İLGİ...

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da katıldığı Sivas Günleri etkinliğinde Aydın’a ilgi büyüktü. Vatandaşlarla sohbet etme imkânı bulan Başkan, Sivas’a yapılan hizmetlerden dolayı takdir topladı.Sivaslılar başta olmak üzere yüzbinlerce vatandaşın ziyaret ettiği etkinlik alanı üç gün boyunca doldu taştı. Sivas’ın tanıtımına büyük katkı sağlaması hedeflenen programa siyasetçilerden de katılımcılar vardı.


AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yardımcılığına atanan Hamza Yerlikaya, Adalet Bakanlığı Yardımcılığı görevini sürdüren Hilmi Bilgin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Yardımcılığı'na getirilen Selim Dursun, Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve Sivaslı Milletvekilleri stantları ziyaret ettiler.

Oluşturma Tarihi :01 Ekim, 2018

Okunma Sayısı : 943