BAŞKAN AYDIN’DAN 10 KASIM MESAJI…

Belediye Başkanı Sami Aydın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Aydın yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Sergilediği İstiklal Mücadelesi ile dünyanın tüm mazlum milletlerine esin kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; fikirleri, başarıları, eserleri, bilimi rehber alan öngörüsü ile dünya liderleri arasında yerini almıştır.

Atatürk, önderlik ederek zafere ulaştırdığı Milli Mücadele ile Türk tarihinin altın harflerle yazılı sayfalarını oluşturmuştur. Şüphesiz Milli Mücadele sürecinde Anadolu’nun en güvenilir yeri olan şehrimiz Sivas’ın ve aziz Sivaslıların çok büyük katkısı vardır. Atatürk’ü 108 gün bağrına basan Sivas, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasına ev sahipliği yaparak çok büyük bir şerefe haiz olmuştur.  

Kahraman Milletimiz bir asır önce sergilediği Milli Mücadele ruhunu, 15 Temmuz ihaneti karşısında da ortaya koyarak, ülkemizin kazanımlarını ve yarınlarını canı pahasına muhafaza edeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Türkiye’nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve Gazi Mustafa Kemal’in ‘En Büyük Eserim’ dediği cumhuriyetin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve 15 Temmuz şehitleri ile bu aziz topraklar uğruna şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

Oluşturma Tarihi :09 Kasım, 2018

Okunma Sayısı : 471