BAŞKAN AYDIN TSO MECLİSİ’NİN KONUĞU OLDU...

Belediye Başkanı Sami Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı’nın konuğu olarak görev süresince Sivas’ta yapılan hizmetler ve projeler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.Ticaret Odasının şehir açısından çok önemli bir kurum olduğunun altını çizen Başkan Aydın, “Üreten, istihdam sağlayan ve ülke ekonomisine katkı sağlayan sizlerin görüşleri, önerileri ve eleştirileri bizim için çok değerli. Katkılarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Sivas’taki hava kirliliğinin doğal gaz ile ortadan kaldırıldığını ifade eden Başkan Aydın, bu süreçte yapılan altyapı çalışmaları, atık su arıtma tesisi, içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları, park-bahçe ve yeşil alan çalışmaları, düzenli çöp depolama merkezi, çöpten enerji üretim tesisi gibi birçok alanda yapılan yenilikçi projeleri anlattı.
“SİVAS’IN ERDOĞAN’I SİZSİNİZ”

Daha sonra söz alan meclis üyeleri ise Sivas’ın gelişmesine büyük katkı sunan projeler için Başkan Aydın’a teşekkür ederek merak ettikleri konularda sorular yöneltti. Başkan Aydın’ı Sivas’ın Recep Tayyip Erdoğan’ı olarak gördüğünü dile getiren meclis üyesi İshak Kaan Usta ise, şehirdeki var olan turizm potansiyelinin açığa çıkarılması gerektiğini söyledi.EKEN’DEN AYDIN’A DEVAM ÇAĞRISI…

Siyasetin dışında bir kuruluş olduklarını söyleyen TSO Başkanı Mustafa Eken ise, “Bu kadar yapılan işlere bakılırsa siz göreve devam edeceksiniz gibi görünüyor. Biz siyaseti çok bilmiyoruz ama yapılanları görüyoruz. Göreve devam edersiniz inşallah, buna inancımız var. Bundan sonraki süreçte yine bizi projelerinize dâhil etmenizi, istişare etmenizi bekliyoruz. Bizim yanımızda olduğunuzu da biliyoruz. Bundan sonra da sizlere başarılar diliyoruz.” şeklinde konuştu.AYDIN; “KAZANAN YA DA KAYBEDEN ŞEHİRLERDİR”

Önümüzdeki yerel seçimlere yönelik meclis üyelerinin ‘başkanlığa devam’ çağrısına ise Aydın, “Seçimlerde kişiler kazanıp kaybetmez, bana göre temsil ettiği camialar ya kazanır ya da kaybeder. Eğer seçtiğiniz kişi bu ivmeyi daha yukarı taşıyorsa Sivas kazanmış demektir. Yani kazanan ya da kaybeden toplumlardır, şehirlerdir, ülkelerdir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, TSO Meclis Başkanı Çetin Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, parti yöneticileri, Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri de hazır bulundu.

Oluşturma Tarihi :10 Kasım, 2018

Okunma Sayısı : 612