BAŞKAN AYDIN, YENİ HİZMET BİNALARINI GEZDİ...

Şehir içerinde kalan Sivas Belediyesine ait Makina İkmal Tesisleri bünyesinde görev yapan tüm birimler Özbelsan Saha Amirliğine taşınıyor.


Geçtiğimiz yıl tamamlanan günün şartlarına uygun ihtiyaca cevap veren tesisleri Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi. Öte yandan Başkan Aydın Özbelsan Yeni Hizmet Binası ile Yeni Ekmek Fabrikası’nı da inceledi.


Belediye Başkanı Sami Aydın Huzur Mahallesi’nde şehir içerinde günün ihtiyaçlarına cevap vermeyen Belediye Makina İkmal Tesislerinin yerine yapılan Saha Amirliği içerisindeki yeni tesisleri inceledi.


Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Aydın, “Makina İkmal Birimimizin olduğu alan eski Özbelsan Yukarı Tekkenin karşısındaki bölgeydi. Oradaki çalışma ortamları son derece olumsuz ve kötüydü. Özellikle kış aylarında arkadaşlarım çok soğuk şartlar altında o çalışmaları yürütüyorlardı. Oradaki birimlerimizin tamamını yeni makina ikmal bölümüne şuan üzerinde bulunduğumuz Kılavuz Bölgesine naklettik 13 tane birimimiz boyahane, kabortahane, demirhane, elektrik, marangoz başta olmak üzere bütün birimlerimize burada günün şartlarına uygun rahat çalışma ortamlarını içeren ve her türlü ekipmanında ölçütlerine uygun programlı planlı güzel bir tesisi Sivas Belediyesine kazandırmış olduk. Bu hizmetlerin maliyeti yaklaşık 8 milyon civarında 6 bin metrekare kapalı alandan oluşan çok sayıda hangarların bulunduğu bir yatırım oldu.” ifadesini kullandı.


Başkan Aydın'ın ikinci durağı ise yeni Özbelsan Hizmet Binası ile ekmek fabrikası inşaatı oldu.

Burada da incelemelerde bulunan Başkan Aydın, “Özbelsan Ekmek Fabrikasını ve Özbelsan'a ait fabrikaları bu bölgeye taşıyacağız. Eski Ekmek Fabrikası Kadınlar Kültür Merkezi olarak hizmet verecek bu hizmetlerin toplam maliyeti de 9 milyon civarında.” ifadesini kullandı.  


Oluşturma Tarihi :01 Aralık, 2018

Okunma Sayısı : 1123