MECLİS ÜYELERİNDEN BAŞKAN AYDIN'A SÜRPRİZ...Belediye Meclis kararıyla Mevlana Tüneli’ne Belediye Başkanı Sami Aydın'ın ismi verildi.


Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısına Belediye Başkanı Sami Aydın'ın şehir dışında olması münasebetiyle Belediye Meclis Üyesi Naci Süha Başkan Vekili olarak görev yaptı. Toplantıda Mevlana Tüneli’ne Belediye Başkanı Sami Aydın'ın ismi verildi.Kurban Bayramı öncesinde kullanıma açılan Mevlana Aydoğan Tüneli Sivas'ta ulaşım konusunda yeni oluşturulan Kuzey ulaşım aksının en önemli parçasıydı. Hem ulaşımı kolaylaştıran hem de şehre farklı bir hava katan Mevlana Tüneli’ne Sivaslılar yoğun ilgi gösterdiler.
Tüneli kullanan Sivaslılar Belediye’ye dilekçeler vererek, Tünele Belediye Başkanı Sami Aydın ismi verilmesi talebinde bulundu. AK Parti ve Büyük Birlik Partili üyelerden oluşan Belediye Meclisi de bu talebe duyarsız kalmayarak oy birliği ile Belediye Başkanı Sami Aydın'ın ismini verdi.
Sivas'a dönüş yolunda isminin tünele verildiğini öğrenen Belediye Başkanı Sami Aydın, Meclis üyelerine sosyal medya üzerinden teşekkür etti.


Oluşturma Tarihi :08 Aralık, 2018

Okunma Sayısı : 924