TEMEL ATMA TÖRENİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR...


Belediye Başkanı Sami Aydın, 16 Mayıs Cumartesi günü temeli atılacak olan “Çöpten Elektrik Üretim Tesislerinin Temel Atma Törenine” tüm Sivas halkını davet etti.


Başkan Aydın'ın ilk döneminde büyük bir aşamaya getirdiği ve çöpten enerji üretmeyi planladığı alanda oluşan tahribat sonrasında tekrar aktif bir çalışmaya girerek geçmiş dönemde hayal ettiği projeyi bugün hayata geçiriyor.


Sivas’ın prestij projelerinden biri olacak olan “Çöpten Elektrik Üretim Tesisinin Temel Atma Törenine” Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Millî Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılması bekleniyor.


Tesis hakkında açıklama yapan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Yarın Sivasımız için önemli bir gün, yarın saat 14.00’te Seyfebeli bölgesi çöp depolama alanımızda bir temel atma törenimiz gerçekleşecek, metan gazından elektrik enerjisi üretecek olan santralimizin temel atma törenini Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştireceğiz.” dedi.


Böyle bir tesisin Sivasımıza kazandırılması, enerji sektöründe böyle bir yatırımın yapılması Sivas Belediyesi adına büyük bir kazanç olacaktır diyen Başkan Aydın, “Bu proje ile 30 bin kişilik nüfusa sahip bir yerleşim alanının ihtiyacı olan elektriği karşılayacak üretimi gerçekleştireceğiz. Burada hem Belediyemiz ciddi anlamda bir gelire kavuşmuş olacak hem de çöpten çıkan metan gazının boşa gitmesi engellenerek o bölgede görüntü kirliliği de önlenecek. Bu projenin temel atma töreni için Sivas halkımızı, yarın saat 14.00’te Seyfebeli Çöp Depolama Merkezi’ne davet ediyoruz. Tabii proje belli bir aşamaya geldi. Şu anda biz Çöp Depolama Merkezi’nde belli noktalara yerleştirdiğimiz borularla metan gazını topluyoruz ve şu an vanaları açtığımızda gazın olduğunu görüyoruz. Temelini atacağımız tesisin açılışını da bu sayede yapmayı planlıyoruz. Eylül ayından itibaren Sivas’ta çöp toplama merkezinden enerji üretmeyi hedefliyoruz. Ben hemşehrilerimizi tekrar Seyfebeli’ndeki temel atma törenine davet ediyorum.” ifadesini kullandı.Temel atma töreni, 16 Mayıs Cumartesi saat 13.30’da gerçekleştirilecek. Açılış için saat 13.00’te Jandarma Binası önünden araç kaldırılacak.

Oluşturma Tarihi :15 Mayıs, 2015

Okunma Sayısı : 1780