Veteriner Müdürlüğü

 

Veteriner İşler Müdürlüğünün Temel Görevi

Yerel yönetimlerde veteriner işleri müdürlüklerinin görev sorumluluk alanları, 5393 sayılı Belediyeler kanunu, 3285 sayılı Hayvan sağlığı ve zabıtası kanunu ile bu kanuna ilişkin yönetmelik, 6343 sayılı Veteriner hekimliliği mesleğinin icrasına dair kanun, 1599 sayılı hayvanları koruma kanununu, 1593 sayılı umumi hıfzısıhha kanunu, ilgili maddelerince tanımlanmıştır.

Sivas Belediyesi il sınırları içerisinde hayvan sağlığını koruyarak sahipsiz sokak hayvanlarının bakımı, muayene, tedavi, aşılama, kısırlaştırma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, ihtiyaç talebine göre otel ve konaklama hizmetini sağlayacak mekanların hazırlanması ve kullanılması ile gerek sahipleri tarafından sahiplendirilmek için bırakılan gerekse de sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesini sağlamak.

Başta kuduz olmak üzere insan sağlığını tehdit eden tüm zoonoz ve salgın hastalıklarla mücadele edilmesi, sahipsiz hayvanların kontrol altına alınması için uygar yöntemler geliştirilmesi ve uygulanması, çevre zararları ile mücadele hizmetleri kapsamında açık-kapalı alanlarda yürüyen haşere, kemirgen ve kene mücadelesinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlamak. 

Yeni Açılacak İşyerlerine Gıda Sicili Vermek, 

Hayvan pazarı hizmetleri, 

Menşe şahadetnamesi düzenlenmesi

 

Veteriner Müdürlüğü: 0346 2210110 - 297

 

Rehabilitasyon Merkezi (Köpek Barınağı): 0553 109 83 85


 FAALİYETLER

  • Başıboş hayvan toplanması ve rehabilitasyonu Şehir geneli ile kaplıcalardaki haşerelerle mücadele işlemleri yapılmaktadır.

  • Gıda sicili işleri, hayvan pazarı ve kurban pazarı denetlenmesi ve Menşe şahadetnamesi işleri yürütülmektedir.Veteriner İşleri Müdürü Mustafa ASLAN


Mail: veterinerislerisivas1965@hotmail.comOluşturma Tarihi :11 Kasım, 2014

Okunma Sayısı : 11394