KIZILIRMAK PROJESİ...


Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın vizyon projelerinden biri olan Kızılırmak için önemli adımlar atıldı. 2018 yılında ilk etabının hayata geçirilmesi adına yoğun çaba sarf edilen proje için ulusal boyuttaki “Kızılırmak ve Çevresi Fikir Projesi Yarışması” neticelendi.

Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinden alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla oluşturulan jüri tarafından onlarca proje uzun bir değerlendirme aşamasına tabi tutuldu. Yoğun çalışmaların ardından ilk üçe giren projeler ve mansiyon ödülüne layık görülen projeler belirlendi.


Kızılırmak; 6,5 milyon metrekarelik bir alan ile Sivas’ı her yönüyle geleceğe taşıyacak bir proje... Bu tür devasa projeler çok uzun araştırma ve planlamalar sonucu ortaya çıkan işlerdir. Kızılırmak Projesinde iki yıla yakın süre yarışma ve değerlendirmeyle geçti. Yarışmada seçilen projenin bir bölümünü 2018 yılı sonuna kadar hayata geçirilecek. Kızılırmak için dönüşü olmayan bir yola girilmiş, ekonomiye bağlı olarak, ama 3 yıl, ama 5 yıl içinde yapılacaktır.


 

 


DUYURU: Sivas Kızılırmak ve Çevresi Fikir Projesi yarışması 31.07.2016 tarihinde sonuçlanmıştır. Tüm ekiplere Sivas Belediyesi olarak teşekkürlerimizi sunarız.

Jüri raporu için tıklayınız. DUYURU:  Sivas Kızılırmak ve Çevresi Fikir Projesi Yarışması Kolokyum yeri ve tarihi belirlenmiştir. Kamuoyuna duyurulur.


Yer : Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Salonu 

Tarih : 13.08.2016/Cumartesi

Saat : 14:30

                                                       

                    

                                                                                         SİVAS BELEDİYESİ

PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜOluşturma Tarihi :29 Aralık, 2015

Okunma Sayısı : 31406