CUMHURBAŞKANI’NA MEKTUP YAZMAK İÇİN OKUMA-YAZMA ÖĞRENDİLER…


Özel eğitim alan öğrenciler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek amacıyla bir hafta içerisinde okuma yazma öğrendi.İlimizde faaliyet gösteren Zeytin Özel Rehabilitasyon Merkezi’nde öğrenim gören yaklaşık 270 öğrenci Sivas Belediyesi tarafından başlatılan “Cumhurbaşkanım Yalnız Değilsin, 2017 Yılında 2017 Mektup Kampanyası”na destek vermek amacıyla bir hafta içerisinde okuma yazma öğrenerek, yazdıkları mektupları Belediye Başkanı Sami Aydın’a teslim etti.
Sivas Belediyesi tarafından başlatılan “Cumhurbaşkanım Yalnız Değilsin, 2017 Yılında 2017 Mektup Kampanyası”na Sivas halkı tarafından büyük bir destek veriliyor. Bu çerçevede Zeytin Özel Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdıkları mektuplarla destek vermek amacıyla Başkan Aydın’ı makamında ziyaret ederek kaleme aldıkları mektupları ilk elden verdiler.


Zeytin Özel Rehabilitasyon Merkezi Öğretmenlerinden İlkay Kargan, “Cumhurbaşkanımıza destek vermek amacıyla başlattığınız mektup kampanyasından öğrencilerimizin haberi olmuş. Konuyu bize anlattılar. Bizde mektup yazmak istiyoruz.” dediler. “Öğrencilerimizin birçoğu okuma yazma bilmiyordu. Bir hafta içerisinde okuma yazma öğrenerek kampanyaya katılmak istediler ve mektupları bize ulaştırdılar. Onların heyecanını sizinle paylaşmak istedik ve mektupları ilk elden size öğrencilerimizin teslim etmesinin uygun olacağını düşünerek buraya geldik. Böyle bir kampanya içerisinde yer almak öğrencilerimizi çok mutlu etti.” ifadesini kullandı.


Öğrencilerin her biri ile yakından ilgilenen Başkan Aydın, “Böyle bir güzelliğe vesile olmak bizleri mutlu etti. Özel eğitim alan çocuklarımızın gündemi takip etmeleri ve bu konuda girişimde bulunmaları da toplum içerisinde yer almak adına son derece önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.


Ziyarette özel eğitim alan öğrenciler Türkiye’m parçasını da seslendirdi.

 Oluşturma Tarihi :06 Ocak, 2017

Okunma Sayısı : 654