KARLA MÜCADELE EDEN EKİPLERE BAŞKAN AYDIN’DAN ÇAY İKRAMI...


Sivas’ta gece saat:02.00’de başlayıp sabaha kadar süren yoğun kar yağışı nedeniyle Belediye ekipleri aralıksız çalıştı. Başta ana arterler olmak üzere sırasıyla tüm mahallelerde başlatılan kar temizleme çalışmalarını Belediye Başkanı Sami Aydın’da yerinde inceledi.

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de gece saatlerinde yoğun kar yağışı başladı. Gece saat:02.00’den sabah saatlerine kadar aralıksız yağan kar nedeniyle ulaşımda aksaklıklar olmaması için Sivas Belediyesi yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Başta toplu taşım araçlarının geçtiği ana arterler olmak üzere şehrin her yerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aydın, kar temizliğinde çalışan personellerle bir araya geldi. Kent Meydanı’nda işçilere çay ikram eden Başkan Aydın, çalışmalar hakkında Başkan Yardımcısı Hasan Karaman ile ilgili birim müdürlerinden bilgi aldı.
Başkan Aydın, “İstanbul’u gıptayla izlerken sosyal medyadan vatandaşlarımız Sivas’ta kar yok diye yazıyorlardı. Gece itibariyle Sivas’ta yoğun bir kar yağışı başladı. Birkaç günde devam edecek gibi görünüyor. Arkadaşlarımız öncelikli olarak ana güzergâhlarda trafiğin açık olması noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Ulaşımda ciddi bir sıkıntı yaşanmadan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yoğun kar yağışında bir takım olumsuzluklar yaşanabilir. Buna meydan vermemek adına bütün ekiplerimiz 24 saat mesaisine devam edecek. Buna rağmen vatandaşlarımızın hastası olabilir, önemli sorunları olabilir. Gerek 112’ye gerekse belediyemizin ilgili birimlerine bilgi verildiği zaman onlarında mağduriyetini gidermek için arkadaşlarımız alarmdalar.” dedi.
Başkan Aydın, “Kar yağışı berekettir, her nimetin bir külfeti olur. Biz bunu vatandaşa yansıtmamak adına bütün belediye ekipleri olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz, yürütmeye de devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.
Son olarak karla mücadelede yol kenarlarına park etmiş araçların zorluk yaşanmasına sebep olduğunu vurgulayan Başkan Aydın, “Park halindeki araçlar bize ciddi şekilde zaman kaybettiriyor ve etkili bir çalışma yapmamızı engelliyor. Bu konuda vatandaşlarımızın özellikle duyarlı olmalarını rica ediyorum. Bu hizmet hepimiz için yapılıyor. Eğer karla mücadele çalışması yapıldığını gören vatandaşlarımız araçlarını çekerlerse verimli ve kısa zamanda çalışmamızı tamamlamamızda etkili olacaktır. Vatandaşımızın desteğini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Oluşturma Tarihi :09 Ocak, 2017

Okunma Sayısı : 609