BAŞKAN AYDIN’DAN KURUMLARA MORAL ZİYARETİ…


Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas’taki çeşitli kurumları ziyaret ederek yeni atanan kurum müdürlerine hayırlı olsun dileklerini iletti, görevlerinde başarılar diledi. Başkan Aydın’a Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve Belediye Meclis Üyesi Seyfi Baş da eşlik etti.

Başkan Aydın’ın ilk durağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı oldu. Burada öncelikle kurum çalışanlarını ofislerinde tek tek ziyaret eden Başkan Aydın, görevlerinde kolaylıklar diledi.Ardından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yılmaz Yüzgüleç ile bir araya gelen Başkan Aydın, görevinde başarılar dileyerek kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Başkan Aydın’ın bir sonraki durağı ise İl Göç İdaresi Müdürlüğü oldu. Burada İl Müdürü Uğur Temel Çeper tarafından karşılanan Başkan Aydın, kurumun yapmış olduğu başarılı hizmetlerden ötürü çalışanlara teşekkür etti.6 bin civarında Suriyeli göçmenin Sivas’ta barındığına işaret eden Başkan Aydın, Valilik öncülüğünde Belediye ve diğer kurumların iş birliği içerisinde hareket etmesinin büyük avantaj sağladığını dile getirerek, mülteciler başta olmak üzere hiç kimsenin mağdur olmaması için ellerinden gelen tüm gayreti gösteren kurum çalışanlarına teşekkür etti.


İl Göç İdaresi Müdürü Uğur Temel Çeper ise çalışmalarında en büyük desteği Sivas Belediyesi’nden gördüklerini ifade ederek kendilerine her konuda yardımcı olan Belediye çalışanlarına ve mültecileri bağrına basan Sivas halkına teşekkür etti.

Başkan Aydın son ziyareti ise İş-Kur İl Müdürlüğü’ne oldu. Kısa zaman önce göreve başlayan yeni müdür Hikmet Canpolat ile bir araya gelen Başkan Aydın, tüm kurum çalışanları ile tek tek tokalaşarak işlerinde kolaylıklar temenni etti.İş-Kur’un şehrimiz adına önemli bir kurum olduğunu vurgulayan Başkan Aydın, “Sizinle birlikte İş-Kur’un da yeni bir ivme kazanacağına inanıyoruz. Böyle olması için de elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız. Bizler bu şehre hizmet için varız. Hizmetin kim tarafından yapıldığı önemli değil, önemli olan insanlarımızın ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması.” dedi.


“İnsanlara değer vermek, onlara iş veremeseniz de memnun olarak ayrılmalarını sağlamak çok önemli.” diyen İş-Kur İl Müdürü Hikmet Canpolat, “Kısa süre içerisinde şartlarımızı daha da iyileştirerek insanlarımıza kaliteli hizmet üretmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Oluşturma Tarihi :09 Ocak, 2017

Okunma Sayısı : 592