AYDIN AİLESİ’NDEN USTALARA VEFA ZİYARETİ…


Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın duayen gazetecilere çat kapı misafir oldu. Aydın çifti, rahatsızlıkları bulunan Sivaslı usta gazeteciler Sirer Doğan ve Hidayet Çolakoğlu’nu 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bir dönem şehrimizde ‘Hürdoğan Gazetesi’ adıyla yayın yapan gazetenin sahibi Sirer Doğan ve ailesini ziyaret eden Başkan Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın, Doğan ailesiyle uzun süre sohbet ederek eski günleri yâd ettiler.Başkan Aydın; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesileyle Sivas’ın duayen gazetecilerinden Sirer Doğan’ı ziyarete geldik. Kendisini yıllardan beri tanıyorum. Sivas’a ve basın camiasına iz bırakan büyüklerimizden bir tanesidir. Hem sohbet etme fırsatı bulduk, hem de geçmişi yâd ettik. Tecrübelerini, geçmişte yaşadığı siyasi anılarını bizlerle paylaştı.” dedi.  
“Bu özel günde beni düşünüp evime misafir olduğunuz için çok teşekkür ederim.” diyerek sözlerine başlayan Sirer Doğan, “Gazetecilik hayatım boyunca sadece bir şeyden pişmanım; Sivas’ın Atatürk şehri olduğunu Türkiye’ye hala kabul ettiremedik. Sivas’a hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Sayın Başkanım sizin de hizmetlerinizin devamını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.


Başkan Aydın ve eşi Yurdagül Aydın daha sonra, bir dönem şehrimizde ‘Yeniülke Gazetesi’ adı altında hizmet veren gazetenin sahibi Hidayet Çolakoğlu’nu evinde ziyaret etti.“Öncelikle bütün gazetecilerin gazeteciler gününü kutluyorum.” diyerek sözlerine başlayan Başkan Aydın; “Şehrimizde basın camiasında çok büyük emeği olan gazetecilerimizi evinde ziyaret ettik. Sayın Hidayet Çolakoğlu da Sivas’ın önemli eşraflarından bir tanesi, aynı zamanda iş adamı… Kendisini 25-30 yıldır tanıyorum. Sivas’ımıza yapmış olduğu gerek basın camiasındaki hizmetlerinden dolayı, gerekse Sivas ekonomisine ve ticaretine sunduğu katkılardan dolayı, bir Sivaslı olarak ve Sivas’ın Başkanı olarak teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Hidayet Çolakoğlu ise; “30 yıldır Sivas’ımıza hizmetlerimiz oldu ama artık belli bir yaşa geldikten sonra emekli olmayı düşündük ve ayrıldık. Size çok teşekkür ediyorum, unutmadığınız ve bizleri ziyaret ettiğiniz için. Sivas’ımıza yaptığınız bütün hizmetlerden dolayı da ayrıca teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.


Oluşturma Tarihi :11 Ocak, 2017

Okunma Sayısı : 757