ÖĞRENCİLİĞİNDE DE ÖĞRETMENLİĞİNDE DE BİZ TAŞIYORUZ…


Sivas’ta yaşayan engelli bireylerin eğitimlerine ve çalışma hayatlarına Sivas Belediyesi destek veriyor. Engelli bireylerin ulaşımını kolay sağlaması amacıyla başlatılan projeyle, engelli bireyler; evlerinden alınarak gidecekleri yere ulaştırılıyor.Gerek öğrenci gerekse çalışan engelli bireylerin, şehir içinde ulaşımını kolay sağlaması amacıyla Sivas Belediye “Engelsiz Hizmet Aracı”yla engelli vatandaşlara hizmet veriyor.
Bu hizmeti alan isimler öğrenci olarak başladıkları hizmetten bugün çalışan bireyler olarak faydalanıyor.SİVAS BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLERE ÖZEL SERVİS ARACI…

Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünü kazanan Sezer Kızkapan’ın öğrenciliğinden başlayarak bugün Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki Öğretmenliği sürecinde her gün “Engelsiz Hizmet Aracı” adı verilen servisle gideceği yere ulaşıyor.Sabah evinden alınan Kızkapan, okula giderek burada öğrencileriyle buluşuyor. Dersini tamamladığında da yine engelsiz hizmet aracıyla okuldan alınarak evine götürülüyor.


ENGELLİLERİMİZİ EVİNDEN ALIYOR GİDECEĞİ YERE BİZ GÖTÜRÜYORUZ…

Hizmet hakkında açıklama yapan Kızkapan, “Felsefe öğretmeniyim, işimi çok seviyorum, bir sorunumuz yok. Cumhuriyet Üniversitesi Felsefe bölümünü kazandığımda Belediyenin böyle bir hizmeti olduğunu öğrendik. Başvurumuzu yaptık, talebimiz olumlu karşılandı. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra bu hizmetten faydalanmaya başladım. Öğretmen olduktan sonra da belediyeye aynı talebimizi ilettik yine olumlu karşılandı. Evimizden iş yerimize iş yerimizden evimize bırakıyorlar, bu hizmet için belediyemize teşekkür ediyoruz.” diyen Kızkapan, bu hizmeti alırken herhangi bir ödeme yapılmadığına da değindi.

Bu hizmetten faydalanan bir diğer isimde Tarım İl Müdürlüğü’nde görev yapan Bedensel Engelli Ziraat Teknikeri Âdem Demir yine evinden alınıp iş yerine bırakılan sonrasında iş yerinden alınıp evine bırakılan Demir de, “Belediye Başkanımız Sami Aydın’a ve Belediye bünyesinde oluşturulan Engelliler Kültür Sitesi’nde görev yapan personellere teşekkür ediyorum. Bu konuda çok hassas davranıyorlar. İmkânlar az ihtiyaç çok fazla ancak Belediye bu konuda elinden geleni yapmaya çalışıyor. Sivas'ın zorlu kış şartlarında bu imkânlardan faydalanmak benim ve benim gibi insanlar için olağan üstü bir durum. İşe gitme konusunda olduğu gibi hastaneye giderken de bize yardımcı oluyorlar. Kuru bir teşekkürden başka elimizden bir şey gelmiyor, bir de dua ediyoruz.” ifadesini kullandı.     


Oluşturma Tarihi :10 Şubat, 2017

Okunma Sayısı : 1348