GÜÇLÜ HÜKÛMETLERE İHTİYACIMIZ VAR…


Maliye Bakanı Naci Ağbal, Sivas temasları kapsamında Sivaslı Sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi. Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştiren toplantıya SESOB Başkanı Beşir Köksal, TSO Başkanı Osman Yıldırım, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, Milletvekili Hilmi Bilgin, Vali Davut Gül, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile çok sayıda sanayici işadamı katıldı.Toplantı da ilk olarak söz alan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, “2023 vizyonunun patenti bize aittir. 2004 yılında Ticaret ve Sanayi Odası’nda Sivas’ın 2023 yılı vizyonunu planladık ve bu yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu tarihte ‘41 kere maşallah’ diyerek açtığımız Organize Sanayi Bölgemize ek olarak içerisinde raylı sisteminde bulunacağı Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgesi için proje çalışmalarımıza belediyemizle birlikte başladık.” dedi.
Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca da istidam noktasında en önemli çalışmanın altyapıyı tamamlamak olduğunu belirterek “Şehrin büyümesi ve gelişmesi için çok sayıda projeyi hayata geçirdik. 2004-2009 yılları arasında başladığımız bu faaliyetlere 2014 yılından itibaren hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bununla birlikte bu süreçte Sivas’ın gelişimi için çok sayıda hizmete imza attık.” ifadesini kullandı.
İstikrara darbe vurmak isteyenlerin çok sayıda saldırı yaptığına değinen Milletvekili Hilmi Bilgin de buna hükûmet olarak müsaade etmediklerini belirtti.


Vali Davut Gül ise “Yatırımcıların önünün açılması noktasında çok sayıda çalışma yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın istihdama katkı çağrısına da en büyük desteğin ilimizden olacağına inanıyor ve bunun için çalışıyoruz.” dedi.Son olarak söz alan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Önümüzdeki önemli bir referandum süreci var, bu süreç sonuçlanınca ülkemiz daha güçlü bir yapıya kavuşacaktır. ‘2023 hedefini Sivas’ta 2004 yılında koyduklarına göre, bizler Sivas’ı takip ediyoruz’ demektir. Ben ekonomist bir insanım. Ekonominin içinde çalışan bir insanım. Biz ülke olarak eğer büyüyeceksek, gelişeceksek ve kalkınacaksak mutlaka ve mutlaka çok hızlı işleyen, çok kararlı, çok yetkin, çok güçlü hükûmetlere ihtiyacımız var. İcraat ne kadar güçlü olursa, ne kadar karar verilebilir olursa o takdirde o ülke o kadar ilerleyebiliyor. Bugün hükûmet olarak bir meseleyle karşılaştığımız zaman oturuyoruz, konuşuyoruz ve karar veriyoruz. Ama bakın ben hükümetin içindeki birisi olarak söylüyorum. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi, şu anki hükûmet sisteminden çok daha hızlı, çok daha kararlı, çok daha meselelerin odağına girip karar üretebilecek ve icraat yapabilecek. Onun için, gençliğimiz için ve geleceğimiz için bu sisteme destek vermemiz gerekiyor.”  şeklinde konuştu.


Oluşturma Tarihi :11 Şubat, 2017

Okunma Sayısı : 1445